Pieaudzis iedzīvotāju optimisms, īpaši par ekonomisko situāciju valstī

0 komentāri

Audzis iedzīvotāju optimisms pieaudzis, īpaši par valdības darbu un ekonomisko situāciju, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti liecina, ka pēc neliela sabiedrības pesimisma pieauguma pērnā gada nogalē vērojama uzlabošanās lielākajā daļā indikatoru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vispozitīvāk iedzīvotāji novērtējuši valdības sniegumu un Latvijas ekonomisko stāvokli, kā arī tā izmaiņas un attīstības prognozes. Tajā pašā laikā pašreizējais ģimenes materiālais stāvokļa vērtējums nedaudz pasliktinājies.

Tiesa, tā attīstības prognožu vērtējums turpina uzlaboties. Turklāt salīdzinoši biežāk nekā iepriekš sniegts pozitīvs vērtējums kopējam noskaņojumam, tagadnes un nākotnes izredzēm.

Pētījuma rezultāti liecina, ka līdz ar jaunās valdības izveidošanu šomēnes salīdzinoši atzinīgāk nekā iepriekš iedzīvotāji vērtējuši valdības darbu – tā vērtējuma indekss pieaudzis par septiņiem punktiem.

Optimisma kāpums vērojams arī iedzīvotāju vērtējumā par Latvijas ekonomisko stāvokli un tā izmaiņām, kā arī attīstības prognozēm, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par četriem, pieciem un diviem punktiem.

Tikmēr, neskatoties uz to, ka ģimenes materiālā stāvokļa vērtējums piedzīvojis nelielu kritumu – par diviem punktiem, tā attīstības prognožu vērtējums turpina uzlaboties: attiecīgais indekss šomēnes pakāpies par trīs punktiem.

Pētījuma rezultāti arī liecina, ka uzlabojies kopējā noskaņojuma, tagadnes un nākotnes vērtējums, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par diviem līdz trīs punktiem.

Savukārt, ņemot vērā nopietnās diskusijas par enerģētikas nozari, DNB Latvijas barometra otrajā daļā iedzīvotāji lūgti izteikt viedokli par būtiskajām problēmām pasaulē, tostarp enerģijas izmaksu izmaiņām un iespējam tās samazināt, kā arī par atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas