Pieaudzis iedzīvotāju optimisms, īpaši par ekonomisko situāciju valstī

0 komentāri

Audzis iedzīvotāju optimisms pieaudzis, īpaši par valdības darbu un ekonomisko situāciju, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti liecina, ka pēc neliela sabiedrības pesimisma pieauguma pērnā gada nogalē vērojama uzlabošanās lielākajā daļā indikatoru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vispozitīvāk iedzīvotāji novērtējuši valdības sniegumu un Latvijas ekonomisko stāvokli, kā arī tā izmaiņas un attīstības prognozes. Tajā pašā laikā pašreizējais ģimenes materiālais stāvokļa vērtējums nedaudz pasliktinājies.

Tiesa, tā attīstības prognožu vērtējums turpina uzlaboties. Turklāt salīdzinoši biežāk nekā iepriekš sniegts pozitīvs vērtējums kopējam noskaņojumam, tagadnes un nākotnes izredzēm.

Pētījuma rezultāti liecina, ka līdz ar jaunās valdības izveidošanu šomēnes salīdzinoši atzinīgāk nekā iepriekš iedzīvotāji vērtējuši valdības darbu – tā vērtējuma indekss pieaudzis par septiņiem punktiem.

Optimisma kāpums vērojams arī iedzīvotāju vērtējumā par Latvijas ekonomisko stāvokli un tā izmaiņām, kā arī attīstības prognozēm, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par četriem, pieciem un diviem punktiem.

Tikmēr, neskatoties uz to, ka ģimenes materiālā stāvokļa vērtējums piedzīvojis nelielu kritumu – par diviem punktiem, tā attīstības prognožu vērtējums turpina uzlaboties: attiecīgais indekss šomēnes pakāpies par trīs punktiem.

Pētījuma rezultāti arī liecina, ka uzlabojies kopējā noskaņojuma, tagadnes un nākotnes vērtējums, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par diviem līdz trīs punktiem.

Savukārt, ņemot vērā nopietnās diskusijas par enerģētikas nozari, DNB Latvijas barometra otrajā daļā iedzīvotāji lūgti izteikt viedokli par būtiskajām problēmām pasaulē, tostarp enerģijas izmaksu izmaiņām un iespējam tās samazināt, kā arī par atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas