Pie vēstniecībām Rīgā lepni plīvo varavīksnes karogi, atzīmējot dienu pret homofobiju

0 komentāri
Pie vēstniecībām Rīgā lepni plīvo varavīksnes karogi, atzīmējot dienu pret homofobiju

Šodien visā pasaulē atzīmē Starptautisko dienu pret homofobiju, jo šajā dienā pirms divdesmit sešiem gadiem homoseksualitāte tika izņemta no Pasaules Veselības organizācijas starptautiskā slimību klasifikatora.

Lai vērstu uzmanību homofobijas radītajām problēmām, pie vairākām vēstniecībām Rīgā pacelti LGBT varavīksnes karogi, šādi šīs vēstniecības pauž atbalstu lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu tiesībām.

Šogad apvienība Mozaīka ne tikai aicināja vēstniecības atkal atbalstīt šo akciju, bet arī nosūtīja visām vēstniecībām varavīksnes karogus. Šīs akcijas mērķis ir akcentēt kopīgās Eiropas vērtības un Eiropas valstu saimes virzību demokrātijas, cilvēktiesību un cieņas pret dažādību virzienā. Mozaīka nosūtīja varavīksnes karogu arī Krievijas vēstniecībai.
Šajā akcijā piedalās ne tikai Eiropas valstu vēstniecības, bet arī ASV, kas pie savas vēstniecības jau šorīt no rīta pacēla varavīksnes karogu, lai atgādinātu par cilvēktiesību nozīmi visā Rietumu pasaulē. Tāpat arī jau šobrīd karogi plīvo pie Nīderlandes un Lielbritānijas vēstniecībām.

FOTO

Skaties vairāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas