Pie Rīgas cirka protestēs pret dresētāju, kura iekaustīja pērtiķēnus

2 komentāri

Protestējot pret Rīgas cirka ieilgušo sadarbību ar vardarbībā pret dzīvniekiem pieķerto pērtiķu dresētāju Natāliju Berežko, šajā nedēļas nogalē notiks trīs protesta akcijas pie Rīgas cirka.

Piketi notiks 18. un 19. decembrī plkst. 17.00, kā arī svētdien,  20. decembrī, plkst. 14.00 pirms Ziemassvētku izrādēm Trīs burvju lāses, kurās uzstājas bēdīgi slavenā pērtiķu dresētāja Natālija Berežko un tiek izmantoti savvaļā sagūstīti lāči.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Skumji, ka pat Ziemassvētkos – ģimenes un saticības svētkos – Rīgas cirks turpina algot vardarbīgu dresētāju, kura ir pieķerta nežēlīgi un sistemātiski piekaujot tos pašus pērtiķīšus, ar kuriem viņa šobrīd uzstājas Rīgas cirkā,” norāda Dzīvnieku brīvības valdes locekle Katrīna Krīgere.

“Cilvēkiem nav pieņemama cietsirdība pret dzīvniekiem, ko, apslēptu zem svētku dekorācijām un jautras mūzikas, skatītājiem pārdod Rīgas cirks.”

Jau vēstīts, ka Rīgas cirkā uzstājas dresētāja Natālija Berežko, kuras cietsirdīgā izturēšanās pret dzīvniekiem pirms pāris gadiem ir fiksēta šokējošos video materiālos.

Tajos redzams, kā Natālija Berežko sit pērtiķīti ar steku pa galvu un vardarbīgi grūž ar seju pret arēnas apmali, kā arī asistē otram dresētājam, kurš sistemātiski sit, žņaudz un met pret grīdu pērtiķus Džoniju un Kuzju. Natālija Berežko ar tiem pašiem pērtiķīšiem Džoniju un Kuzju jau kopš septembra uzstājas Rīgas cirkā.

Šī informācija ir plaši izskanējusi Latvijas medijos, un video materiālos dokumentētās Natālijas Berežko dresūras metodes ir raisījušas plašu sabiedrības sašutumu.

Pirms mēneša, 13. novembrī, protestā pret cietsirdību Rīgas cirkā un Rīgas cirka sadarbību ar Natāliju Berežko pulcējās vairāk nekā 100 cilvēku. Rīgas cirks nesaskata problēmu savā sadarbībā ar vardarbīgo dresētāju, un šobrīd to turpina arī jaunajā Ziemassvētku programmā Trīs burvju lāses.

Ņemot vērā zinātnieku un veterinārārstu atzinumus par dzīvnieku labturības problēmām cirkos, daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta.

Arī Latvijā ir uzsākti pirmie soļi – Latvijas Republikas Pārtikas un veterinārais dienests ir rosinājis veikt izmaiņas Dzīvnieku aizsardzības likumā un noteikt aizliegumu izmantot cirkos savvaļas sugu dzīvniekus, un Zemkopības ministrija ir izveidojusi darba grupu likumprojekta izstrādei, kurā piedalās arī Dzīvnieku brīvība.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Anna Sukla
  0

  Anna Sukla

  Es vispar pret to lai dzivnieki uzstatos cikos tas ir pret vinu geibu viniem ja dzivo savvala. Tad us cilveku hasedina uz ilgi laiku un tapat jasit katru dienu.tas jau sen ir zinas ka cikos sit dzivniekus

  29.12.2015 12:40

 • Liene
  0

  Liene

  Tas cirks tiešām apkauno Rīgu. Kā var tādu varmāku rādīt Ziemassvētkos un vispār... Tas ir spļāviens sejā tiem cilvēkiem, kam ir sirds krūtīs.

  16.12.2015 12:45

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas