Pētījums: Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ir nelaimīgi

0 komentāri

Latvija ir nelaimīgo valstu vidū, šādu skaudru secinājumu atspoguļo laimes indeksa mērījums. Par mums vēl sliktāk jūtas itāļi un grieķi, bet vislaimīgākie Eiropā ir somi. Pētījumā secināts, ka nelaimes pamatā ir vientulība – sevi par laimīgiem sauc cilvēki ar stiprām ģimeniskām saitēm. 

Lai gan vairāk nekā puse iedzīvotāju sevi sauc par laimīgiem, Latvija tomēr ierindojas  nelaimīgāko valstu vidū. Laimes izjūtu veicina pietiekams materiālais nodrošinājums un laba veselība, bet visa pamatā ir ģimene.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Noskaidrots, ka vislaimīgākie ir jauni cilvēki, precēti pāri un ģimenes ar bērniem. Savukārt zemāk savu laimi vērtē tie, kam trūkst ģimenes atbalsta un saskarsmes ar citiem, viņu vidū ir arī šķirteņi un veci ļaudis. Turklāt 62% iedzīvotāju mēdz justies vientuļi.

Pētījums arī apliecinājis seno parunu, ka nauda laimi nenes – indekss ir līdzīgs gan cilvēkiem ar augstiem, gan zemiem ienākumiem. Turklāt Latgalē dzīvo laimīgāki cilvēki nekā salīdzinoši turīgajā Pierīgā. Nereti laimes atslēga ir kopīgas ģimenes tradīcijas un hobiji.

Lai cilvēkiem sniegtu palīdzīgu roku kopīgu paražu veidošanā, radīta iniciatīva Tradīciju skola – tā būs virtuāla ideju krātuve, kur pasmelties ierosmes, kā aizraujoši un lietderīgi pavadīt laiku ar tuviniekiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas