Pētījums par cittautiešu lojalitāti lauž vairākus stereotipus

0 komentāri

Valdības pasūtītā pētījumā par Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju noskaņojumu atklājies, ka situācija valstī nemaz nav tik dramatiska, kā varētu šķist, turklāt iezīmējušās vairākas pozitīvas tendences, LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda kulturologs, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs.

Valsts kanceleja ar šo jauno pētījumu lūgusi iepazīties vairākus ekspertus, un kulturologs D. Hanovs ir viņu vidū. Pētījuma rezultātus paši ministri vakar uzklausīja aiz slēgtām durvīm.

Foto: LETA

Foto: LETA

Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs:Ir vairākas pozitīvas tendences, piemēram, tas, ka 64% cittautiešu jūtas Latvijā kā mājās un valstij piederīgi. Šis ir resurss, kas ir jāizmanto.

Vēl kāds no lauztajiem stereotipiem ir uzskats, ka krievvalodīgie ir izolēti mediju telpā un patērē tikai medijus krievu valodā. Aptaujas rezultāti atklāj, ka cittautieši Latvijā patērē arī latviešu medijus. Tiesa gan, šajā aptaujā netika pētīts, kuru saturu krievvalodīgie iedzīvotāji patērēt Latvijas medijos.

Liela daļa aptaujāto cittautiešu kritizēja politiķus par naida kurināšanu un neapdomīgu izteikumu paušanu publiskajā telpā.

Latvijai piederību neizjūt aptuveni 22% cittautiešu, savukārt vēl 11% lolo siltas jūtas pret Krieviju, atklājies SKDS veiktajā pētījumā “Piederības sajūta Latvijai”. Kulturologs D. Hasans pauda, ka ar šo nelojālo sabiedrības daļu ir jāstrādā, taču vienlaikus viedokļu dažādība ir arī demokrātijas sastāvdaļa.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas