Pētījums pagastos: nauda ir noteicošais faktors, lai sieviete dzemdētu bērnus

2 komentāri

SKDS pētījumā par demogrāfisko situāciju Ventspils novada Ances un Jūrkalnes pagastā kopš 2012. gada secināts, – šajos pagastos sievietēm līdz 50 gadu vecumam katrai vidēji ir 1,38 bērni, taču trešdaļa ģimeņu vēlētos vēl kādu bērnu. 60% sieviešu norādījušas, – tas, vai tuvāko trīs gadu laikā viņas varētu pasaulē laist vēl kādu bērnu, būs atkarīgs no finansiālās situācijas.

Savukārt 50% sieviešu pauda, ka lēmums par vēl viena bērniņa laišanu pasaule lielā mērā atkarīgs no valsts pabalstiem, bet 49% kā būtisku faktoru minējušas darba esamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ceturtdien, 5. maijā, uz Pašvaldību savienības diskusiju šodien aicināti vadošie politiķi, kā arī demogrāfijas eksperti. Pasākumā plašāku sabiedrību iepazīstinās arī ar SKDS pētījumu par demogrāfisko situāciju Ventspils novada Ances un Jūrkalnes pagastā kopš 2012. gada.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Agn
  0

  Agn

  Sen bija laiks bet uzlabojumus negaidu..
  protams noteicošais ir nauda jo ka lai uzturu bērnu bez naudas.. ari priecatos par lielakiem pabalstiem kas ir pec 2 g vecuma jo par 11 € nu neko nevaru nopirkt.. un vientulajam matem vispar gruti ja nav plecs uz kuru atbalstities labi ka vīriņš strada bet pa minimalo protams jo augstaka aldziņas nav butu ari jauki ja vissbeidzot algas paaugstinātu..

  05.05.2016 15:24

 • Eva
  0

  Eva

  Jā, par to nu tiešām bija nepieciešams padziļināts pētījums!

  05.05.2016 11:32

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas