Pētījums: Latvijas iedzīvotāji visvairāk iecienījuši malto un šķīstošo kafiju

0 komentāri

Pētījumā par Latvijas iedzīvotāju kafijas patēriņa paradumiem noskaidrots, ka latvieši ir konservatīvi kafijas patērētāji un visvairāk iecienījuši malto (64%) un šķīstošo kafiju (47%). Latvijas kafijas cienītāji ir ļoti steidzīgi, jo kā ērtāko kafijas pagatavošanas veidu gandrīz puse aptaujāto (42%) atzīmē visātrāko no kafijas pagatavošanas veidiem – apliešanu tieši krūzītē.

Šķīstošā kafija pagatavošanas ziņā neprasa daudz laika, tādēļ nav pārsteigums, ka 21% kafijas cienītāju šķīstošā kafija kļuvusi par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Interesanti, ka šķīstošo kafiju biežāk dzer vīrieši un jaunieši vecumā no 20–29 gadiem, ko varētu skaidrot ar šādas kafijas salīdzinoši vienkāršo pagatavošanas veidu. Šķīstošā kafija visvairāk iemīļota ir Latvijas reģionos; visbiežāk šo kafiju izvēlas Latgales un Kurzemes, bet visretāk – Rīgas iedzīvotāji.

Izvēli par labu šķīstošajai kafijai skaidro arī fakts, ka 50% Latvijas iedzīvotāju savas kafijas pagatavošanas prasmes vērtē kā viduvējas, bet šķīstošās kafijas pagatavošana ir pa spēkam ikvienam. Turklāt tajā nepaliek kafijas biezumi, tādējādi to iespējams baudīt līdz pat pēdējai lāsītei.

Kā liecina pētījuma dati, kafija ir būtiska Latvijas iedzīvotāju rīta un arī ikdienas sastāvdaļa – 72% aptaujāto norādījuši, ka dzer to katru vai gandrīz katru rītu, turklāt izrādās, ka visbiežāk kafiju dzer sievietes un iedzīvotāji no 35 gadu vecuma.

Pētījums atklāj, ka rīta kafija visbiežāk tiek dzerta mājās (66%), tādēļ arī kafijas pagatavošanas procesam ir liela nozīme.

Iecienīts kafijas pagatavošanas veids līdztekus kafijas apliešanai krūzītē ir arī tās pagatavošana kafijas automātā (32%), bet visretāk (6%) aptaujātie kafiju gatavo, izmantojot franču presi. Šie rezultāti norāda uz tendenci biežāk izvēlēties ātrākus un vieglākus kafijas pagatavošanas veidus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas