Pesticīdu izraisītās slimības – vēzis, diabēts, bērna attīstības traucējumi

0 komentāri

Vēzis, cukura diabēts, bērna attīstības traucējumi ir tikai dažas no slimībām, ko izraisa pesticīdu pārmērīga klātbūtne pārtikas produktos. Tikmēr Pārtikas Veterinārajā dienestā (PVD) norāda, ka Latvijā situācija ir “normāla” un pērn vien divos gadījumos konstatēts pārāk liels pesticīdu atliekvielu daudzums.

PVD katru gadu tiek iesaistīts divās programmās, kuru mērķis ir monitorēt pesticīdu daudzumu – Eiropas Savienības un nacionālajā. Pērnā gada laikā tika noņemti aptuveni 270 paraugi, lai mērītu pesticīdu atliekvielu klātbūtni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

“Situācija ir normāla, jo pesticīdu atliekvielu pārāk liels daudzums tika konstatēts tikai divos gadījumos – ievestos apelsīnos un spinātos,” stāsta Māris Eiklons, PVD pārstāvis.

Tikmēr patērētājs “uz aci” neko nevar noteikt par pesticīdu. Proti, to var pateikt vien tad, ja burkāns ir sagrauzts vai ābols ir ar kraupi – tad visticamāk, pesticīdu tur nav, norāda PVD pārstāvis.

Tikmēr tirgū sola, ka pesticīdu tur pārdotajos produktos nav. Citi pārdevēji gan atzīst, ka nemaz nezina, kā tur patiesībā ir ar tiem pesticīdiem. Savukārt kāda kundze stāsta, ka lielveikalā pērn oktobrī iegādāts citrons arī šā gada martā izskatās diezgan pievilcīgs. ”Jau pusgadu tas pat nebojājas. Pat nepelē. Pat punktiņa tur nav,” stāsta kundze.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas