Pērn reģistrēti 2,5 tūkstoši stārķu ligzdu, kas traucē elektroapgādei

0 komentāri

Arvien vairāk stārķu ģimeņu ligzdas iekārto uz elektrības stabiem. Diemžēl viņu masīvie perēkļi diezgan bieži traucē strāvas plūsmai. Piemēram, pērn reģistrēti divarpus tūkstoši šādu ligzdu.

Bīstamākās ligzdas rudenī un ziemā parasti noceļ, taču ārkārtas gadījumos to dara arī tad, kad putni jau atgriezušies no siltajām zemēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Stārķu ligzdas var būt ļoti smagas. Piemēram, lietū pielijusi un ziemā apsalusi baltā stārķa ligzda var svērt pat līdz vienai tonnai, un nelabvēlīgos laikapstākļos tā var arī nogāzties. Ja bīstamā ligzda netiek laikus noņemta, tā var kļūt par iemeslu arī stārķa mazuļu vai olu bojāejai.

Kopumā uz elektrolīniju balstiem ir reģistrēti gandrīz 8,5 tūkstoši ligzdu, un tas ir gandrīz par 500 vairāk nekā bija pirms gada.

Ornitologi šo tendenci skaidro ar to, ka stārķiem tagad esot grūti atrast piemērotu koku, kur būvēt jaunu mājvietu. Šim mērķim viņiem ir nepieciešama pārāk plaša teritorija. Tāpēc vairāk nekā puse Latvijā mītošo balto stārķu savas mājvietas taisa tieši uz elektrolīniju balstiem.

Piemēram, pie Ķekavas novada iedzīvotāja Antona Balčūna mājas elektrības stabā pirms dažiem gadiem stārķi gribēja vīt ligzdu, taču pensionārs nebija ar to mierā. Lai novērstu ligzdu celšanu, vietējais elektriķis staba galā uzmontēja asu pīķi. Tomēr baltie stārķi tik viegli nepadevās un par savu dzīvesvietu izraudzījās blakus stabu.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas