Pērn reģistrēti 2,5 tūkstoši stārķu ligzdu, kas traucē elektroapgādei

0 komentāri

Arvien vairāk stārķu ģimeņu ligzdas iekārto uz elektrības stabiem. Diemžēl viņu masīvie perēkļi diezgan bieži traucē strāvas plūsmai. Piemēram, pērn reģistrēti divarpus tūkstoši šādu ligzdu.

Bīstamākās ligzdas rudenī un ziemā parasti noceļ, taču ārkārtas gadījumos to dara arī tad, kad putni jau atgriezušies no siltajām zemēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Stārķu ligzdas var būt ļoti smagas. Piemēram, lietū pielijusi un ziemā apsalusi baltā stārķa ligzda var svērt pat līdz vienai tonnai, un nelabvēlīgos laikapstākļos tā var arī nogāzties. Ja bīstamā ligzda netiek laikus noņemta, tā var kļūt par iemeslu arī stārķa mazuļu vai olu bojāejai.

Kopumā uz elektrolīniju balstiem ir reģistrēti gandrīz 8,5 tūkstoši ligzdu, un tas ir gandrīz par 500 vairāk nekā bija pirms gada.

Ornitologi šo tendenci skaidro ar to, ka stārķiem tagad esot grūti atrast piemērotu koku, kur būvēt jaunu mājvietu. Šim mērķim viņiem ir nepieciešama pārāk plaša teritorija. Tāpēc vairāk nekā puse Latvijā mītošo balto stārķu savas mājvietas taisa tieši uz elektrolīniju balstiem.

Piemēram, pie Ķekavas novada iedzīvotāja Antona Balčūna mājas elektrības stabā pirms dažiem gadiem stārķi gribēja vīt ligzdu, taču pensionārs nebija ar to mierā. Lai novērstu ligzdu celšanu, vietējais elektriķis staba galā uzmontēja asu pīķi. Tomēr baltie stārķi tik viegli nepadevās un par savu dzīvesvietu izraudzījās blakus stabu.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas