Pensionāre grib piedzīt 5000 eiro par morālo kaitējumu no Rīgas domes

0 komentāri

Pensionāre no Rīgas domes vēlas piedzīt kompensāciju 5000 eiro apmērā par morālo kaitējumu, kas radies, viņai neizmaksājot sociālo pabalstu 20 eiro apmērā.

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā šodien tika skatīts minētais iesniegums. Tas domē tika iesniegts janvāra sākumā. Iesniedzēja lūdz atlīdzināt morālo kaitējumu 5000 eiro apmērā un ir norādījusi apstākļus, kas viņai izraisīja morālās ciešanas – iesniedzēja uzskata, ka morālais kaitējums ir radies, jo strīdus periodā ģimene nav saņēmusi sociālo palīdzību kopumā 19,92 eiro apmērā, kuru nodrošina trūcīgas ģimenes statuss.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas dome konstatēja, ka lietā ir Apgabaltiesas spriedums, ar kuru pašvaldības rīcība, neizmaksājot minēto pabalstu, atzīta par prettiesisku. Tādējādi iesniedzējas morālā kaitējuma atlīdzinājuma tiesiskais pamats ir uzskatāms par pierādītu. Tomēr tas nenozīmē, ka nodarīts morāls kaitējums jeb radītas tādas sekas, kas atlīdzināmas naudā. Nav konstatējams apstāklis, ka pašvaldība būtu rīkojusies ar mērķi diskriminēt iesniedzēju vai radīt morālās ciešanas.

Pašvaldībā uzskata, ka iesniedzējas tiesību un ar likumu aizsargāto interešu aizskārums nav atzīstams par būtisku, tādēļ par taisnīgu atlīdzinājumu ir atzīstama rakstveida atvainošanās. Līdz ar to deputāti vienojās par morālā kaitējuma atlīdzināšanu pensionārei, izsakot rakstveida atvainošanos par kaitējuma nodarīšanu.

Jautājumu vēl skatīs Rīgas dome.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas