Pedofilu lieta atklāj, ka Latvijas tiesneši nepārzina bērnu tiesības

7 komentāri

Šobrīd tikai neliela daļa tiesnešu izgājuši speciālo apmācību, kas saistīta ar bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem un kas noteikta kā obligāta. Līdz ar to lielākajai daļai tiesnešu varētu pārmest nezināšanu, kas ļautu apšaubīt viņu kompetenci un kvalifikāciju gluži tāpat kā Liepājas tiesneses gadījumā, kas sprieda maigu sodu diviem pedofiliem.

Gluži tāpat kā no ligzdas izkritušajam kaijas mazulim ir jāmācās lidot, arī tiesnešiem ik pa laikam ir jāpaaugstina sava kvalifikācija dažādos kursos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz šim sabiedrība tam lielu uzmanību nepievērsa, kamēr netapa nu jau bēdīgi slavenais spriedums Liepājas pedofilu lietā. Tiesnese, kas lēma maigu sodu abiem bērna varmākām, nebija izgājusi speciālo apmācību bērnu tiesību jautājumos, un tas izraisīja ekspertu nosodījumu. Izrādās, ka patlaban lielākajai daļai tiesnešu varētu pārmest nezināšanu, kas ļautu apšaubīt viņu kompetenci un kvalifikāciju.

Šobrīd no vairāk nekā 500 tiesnešiem kvalifikācijas pilnveides programmu bērnu tiesību aizsardzībā izgājuši vien 100 tiesneši. Līdz gada beigām plānots mācīt vēl 120.

Līdz ar to nemaz nav iespējams nodrošināt tieslietu ministra Dzintara Rasnača aicinājumu tiesu priekšsēdētājiem – lietas, kas saistītas ar dzimumnoziegumiem pret bērniem, uzticēt zinošākiem tienešiem, kas šādos kursos cēluši savu profesionālās kompetences un kvalifikācijas latiņu. Visiem tiesnešiem šie kursi ir jāiziet līdz 2017. gadam.

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā gan norāda, – jebkurā gadījumā tiesās lietu sadale notiek elektroniski. Tiesas priekšsēdētājam nemaz nav iespējams šo procesu ietekmēt.

Video!

7 komentāri

TOP komentāri

 • oiyu
  +2

  oiyu

  atspardit kopa ar tiesnesi un prokuroru,peec tam 4 gadus seksuali izmantot ar kaadu mietu,un citiem prieksmetiem,tad netiisham nonaaveet pedofiilus,un abus valsts paarstaavjus iekaartot kaada buuvnieciibaa pa paliigstraadniekiem

  22.07.2015 23:23

 • murlina
  +2

  murlina

  ...vini laikam doma ,ka pedofilija ir tada pieaguso spelite-nakosreiz viss var gadities,ka tadam izdzimtenim pedofilam noglaudis tikai galvinu un pateiks ej spelejies talak...pasus vinus vajadzetu palais pa apli,un ari pateikt,ka ta ir tikai spele

  22.07.2015 23:19

 • zaķis
  +1

  zaķis

  Ko viņi nesaprot? Tur viss ir samaksāts!

  23.07.2015 12:28

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas