Pēdējo trīs mēnešu laikā Koblenz no Rīgas satiksmes saņēmis 791 izsaukumu

0 komentāri

Par kārtības uzturēšanu sabiedriskajā transportā apsardzes uzņēmums SIA Koblenz drošība (Koblenz) pēdējo trīs mēnešu laikā saņēmusi 791 izsaukumu no SIA Rīgas satiksme, norādījis uzņēmuma komercdirektors Lauris Vašuks. Šajā laika posmā policijai ir nodoti 634 likuma pārkāpēji – personas, kas agresīvi vai aizskaroši uzvedušās, apdraudot un traucējot citu pasažieru drošību brauciena laikā.

Iepriekš jau vēstīts, ka līdzšinējās sadarbības laikā ar Rīgas satiksmi, kad Koblenz apsargi pavada biļešu kontrolierus, uzņēmums novēroja, ka pasažieri izturas mierīgi un ir saprotoši attiecībā uz Koblenz darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču nesen publiskajā telpā nonāca video, kurā redzams, kā Rīgas satiksmei piesaistītais Koblenz apsardzes darbinieks, lietojot rupjus vārdus, draud jaunietim atņemt telefonu un pieprasa, lai viņš pārstāj filmēt notikušo, piedraudot arī salauzt rokas.

Lai izvērtētu šo situāciju, Koblenz veica iekšējo izmeklēšanu. Izmeklēšanā tika izvērtēts gan publiskotais materiāls, gan Koblenz apsarga atskaite, kas bija iesniegta tūlīt pēc notikuma 9.martā, kā arī Rīgas satiksmes biļešu kontroliera ziņojums.

Interneta vidē izplatītais videomateriāls neatspoguļo notikumu patieso gaitu, un parādītie kadri ir montēti un izrauti no konteksta. Šis ir pirmais gadījums, kad kāds tīši cenšas traucēt Rīgas satiksmes kontroliera darbu un iesaista konfliktā arī apsardzes darbinieku, atzīst Vašuks.

Pretenzijas un sūdzības par šo gadījumu nav iesniegtas ne Valsts policijā, ne uzņēmumā Rīgas satiksme, ne arī uzņēmumā Koblenz, norāda Vašuks. Tomēr, ņemot vērā radušos situāciju un sabiedrības reakciju, konkrētais apsardzes darbinieks šobrīd ir atstādināts no darba Rīgas satiksmes objektos.

Kā ziņots, Koblenz apsardzes pakalpojumus pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme sniedz jau vairākus gadus. Līgums iepriekš tika slēgts pēc iepirkuma procedūras.

Uzņēmums Koblenz veic gan Rīgas satiksmes sabiedriskā transporta depo apsardzi, gan sniedz palīdzību sabiedriskā transporta šoferiem, reaģējot uz transporta vadītāju trauksmes signāliem par nekārtībām transporta līdzeklī.
Savukārt no šā gada 3. februāra Rīgas satiksme, pamatojoties uz pašreiz spēkā esošo līgumu, ir pieprasījusi papildu apsardzi sabiedriskajā transportā ar mērķi uzlabot servisu pasažieriem, proti, izraidīt no transporta līdzekļiem pasažierus, kuru rīcība ir traucējoša, aizkaroša vai nehigiēniska.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas