Pēdējo gadu laikā 35 bērni miruši no slimībām, kuras varētu novērst ar vakcīnu

1 komentārs

“Pēdējo 4-5 gadu laikā Latvijā miruši 35 bērni no vakcinācijas kontrolējamajām slimībām. Tās bija nāves, ko viennozīmīgi varēja novērst,” intervijā raidījumam 900 sekundes atzina Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Ārste pauda, ka tādēļ pieņemts lēmums – sabiedrība pastiprināti ir jāinformē par vakcināciju, jo pēdējā laikā vecāki klausa dažādiem mītiem par vakcinācijas kaitīgumu un nevēlas savas atvases vakcinēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Pēdējos gados vecāki nevēlas vakcinēt savus bērnus. Katrs gadījums ir jāskatās individuāli, taču, lai visa sabiedrība kopumā būtu pasargāta, ir jābūt vakcinētam pietiekami lielam sabiedrības skaitam – 95 – 96% iedzīvotāju. Tad var runāt, ka slimība būtu ierobežota,” pauda R. Snipe, uzsverot, ka vakcīna nozīmē atbildības pilnu attieksmi arī pret visu sabiedrību.

Tāpat viņa akcentēja, ka mītiem par vakcinācijas kaitīgumu neesot nekāda pamata.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Leena
    0

    Leena

    Bet kur ir statistika par datien, cik ir tādu bērnu, kuriem ir jāsadzīvo ar smagām vai vieglākām pēcvakcinācijas sekām? Tā ir reāla pieredze , nevis izdomājumi. Arī Latvijā ir daudz śādu ģimeņu ar tādu pieredzi

    22.04.2015 13:42

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas