Pedagogu streikam ir pamats. Tā, viesojoties pie skolēniem, atzīst Vējonis

0 komentāri

Šonedēļ Latvijas skolās norisinās Iespējamās misijas akcija Iedvesmo mācīties! – tās laikā sabiedrībā zināmi savas jomas profesionāļi iejūtas skolotāju lomā, kā arī dalās ar savu panākumu atslēgu. Pirmdienas rītā Rīgas Ostvalda vidusskolas 11. klases priekšā stājās Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Interesanti, ka šī akcija notiek skolotāju streika priekšvakarā. Vējonis atzina, ka redz šādam pedagogu solim pamatojumu, jo valdība nav pienācīgi izdarījusi savu darbu.

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim skolotāja amats nav svešs – kādreizējās bioloģijas skolotājs – ar Rīgas Ostvalda vidusskolas jauniešiem šodien vēlējās runāt par klimata pārmaiņām. Viņš akcentēja, ka ikviens ir atbildīgs par to, lai dabas resursi uz zemes neizsīktu, un mudināja skolēnus tos taupīt sadzīvē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc stundas pienāca laiks jautājumiem. Skolēni vaicāja gan par prezidenta mērķiem jaunībā, gan par dažādam aktualitātēm, piemēram, veselīgu pārtiku. Atskanot zvanam, stunda bija galā, taču skolēni nesteidza klasi pamest. Jaunieši vēlējās ar prezidentu nofotografēties, dažiem pat izdevās tikt pie kopīgas pašbildes.

Akcijas Iedvesmo mācīties! laikā vairāki desmiti savas jomas profesionāļi šonedēļ dosies uz dažādām Latvijas skolām, lai ar savu darba un dzīves pieredzi dalītos ar jauniešiem. Vējonim šī bijusi iespēja ar skolēniem pārrunāt to, kas pašam šķiet svarīgs. Bet vaicāts, vai redz pamatojumu šo piektdien gaidāmajam pedagogu streikam, prezidents atzina, ka saprot, kādēļ skolotāju mērs ir pilns.

“Lēmums par skolotāju darba samaksas jautājumiem jau bija jāpieņem sen, un šī kavēšanās valdībā pamatā ir tas iemesls, kādēļ streiks notiek. Tātad tas ir novērtējums valdības darbam, kas nozīmē, ka valdība nav strādājusi apmierinoši,” teic Vējonis. Streikā, 27. novembrī, piedalīsies 850 izglītības iestādes. Arodbiedrība aicinājusi vecākus uz skolu bērnus piektdien nevest.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas