Pēc vētras bez elektrības joprojām ap 3000 mājsaimniecību

0 komentāri

Saistībā ar stipro vēju, kas vakar no Kurzemes uz Vidzemi šķērsoja Latviju, patlaban bez elektroapgādes joprojām ir aptuveni 3000 mājsaimniecību, vēsta AS Sadales tīkls.

Visvairāk mājsaimniecību, kurām aizvien nav elektroapgādes, ir Vidzemes ziemeļos un Kurzemē. Sadales tīkls norādīja, ka Limbažu un Alojas apkārtnē bez elektroapgādes ir aptuveni 700 mājsaimniecību, bet Valmieras un Rūjienas apkārtnē – ap 500 mājsaimniecību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā ziņots, vakar visu dienu Sadales tīkla operatīvais personāls lokalizēja un novērsa gan vidējā sprieguma, gan zemsprieguma elektrotīkla bojājumus visā Latvijā, atjaunojot elektroapgādi apmēram 35 000 klientu. Līdz ar to lielākā daļa stiprā vēja radīto elektroapgādes traucējumu tika novērsta jau tai pašā dienā.

Elektrotīkla bojājumu novēršanu nodrošināja gan papildus piesaistītais uzņēmuma personāls, gan darbuzņēmēji. Vakardienas laikā tika nomainīti 112 vēja un lūstošu koku ietekmē bojāti balsti, no elektrolīnijām noņemti vairāk nekā 1000 vēja brāzmu ietekmē uzgāztu koku, kā arī savienoti sarautie elektrolīniju vadi. Sadales tīkla pārstāvji visas dienas garumā pēc nepieciešamības sazinājās ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem, lai informētu par elektroapgādes atjaunošanas gaitu.

Sadales tīkls aizvien aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot pastiprinātas drošības prasības, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā. Spēcīgā vējā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību.

Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, iedzīvotāji tiek lūgti rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot, zvanot uz Sadales tīkla klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80 200 404.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas