Pēc palīdzības vēršas tikai puse no tiem, kuri cieš no psihiskiem traucējumiem

0 komentāri

Pie ārsta pēc palīdzības vēršas tikai puse no tiem, kuri cieš no dažāda veida psihiskiem traucējumiem. Ar šādiem datiem, atzīmējot Pasaules garīgās veselības dienu, nākuši klajā Latvijas mediķi

Ap 14% Latvijas iedzīvotāju izjūt trauksmi, gandrīz desmitā daļa cieš no depresijas un šie ir tikai apzinātie gadījumi, kad cilvēki ir vērsušies pēc palīdzības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mediķu aprēķini liecina, ka katru gadu depresijas dēļ valsts zaudē ap 105 miljoniem eiro, jo depresijas māktiem cilvēkiem zūd darbaspējas. Turklāt bieži vien depresija netiek savlaicīgi ārstēta, jo cilvēki cenšas to noslēpt, arī baidoties no sabiedrības nosodījuma.

Psihisko traucējumu reģistrā pašlaik ir vairāk nekā 80 tūkstoši pacientu. Ceturtā daļa no viņiem ir šizofrēniķi, kuru skaits pēdējā laikā pieaudzis dažādu psihotropo vielu lietošanas iespaidā.

Par garīgās veselības jautājumiem visu oktobri un novembri Latvijā tiks rīkotas īpašas bezmaksas lekcijas un semināri.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas