Pēc dažām nedēļām viņi jau būs daļa mūsu sabiedrības… Vai būsim gatavi bēgļu uzņemšanai?

7 komentāri

Tuvāko nedēļu laikā Latvijā gaidāma pirmo patvēruma meklētāju ierašanās no bēgļu nometnēm Itālijā un Grieķijā. Gada nogalē valdībā apstiprinātais bēgļu uzņemšanas plāns paredz, ka virknei sagatavošanās darbu jau ir jābūt paveiktai, vēl nesagaidot pirmo imigrantu ierašanos. Kā ministrijām sokas ar šā valdības rīkojuma izpildīšanu?

Rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai valdība apstiprināja decembra sākumā, un vairāku pasākumu īstenošanas termiņš jau ir pagājis. Saskaņā ar plānu piecām ministrijām ir bijusi jāīsteno vairāki uzdevumi – kopumā tādu ir 17 vēl pirms Latvijā sākuši ierasties patvēruma meklētāji Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ar uzdevumu ir tikusi galā Labklājības ministrija un Izglītības ministrija. Tā, piemēram, ir mainīts likums, kas dod tiesības pašvaldībām piešķirt pabalstu bēgļiem un sagatavoti mācību materiāli imigrantiem, kā arī mācīti pedagogi.

Foto: bēgļi pārcieš bargo Eiropas ziemu

Savukārt Kultūras ministrija ar pienākumiem tikusi galā tikai daļēji. Pilotprojekta ietvaros tiek rīkotas mācības patvēruma meklētājiem, un darbojas informācijas centrs. Tomēr vēl nav notikuši intensīvie kursi, lai sagatavotu dažādu jomu speciālistus. Termiņš šā pasākuma īstenošanai bija jau pagājušā gada novembris, taču kursus plānots sākt rīkot tikai martā. Ministrijā kavēšanos skaidro ar to, ka Briselē laikus netika apstiprināts Eiropas Savienības fondu finansējums.

Ar Briseles finansējuma novēlotu saņemšanu tiek skaidrots arī tas, kāpēc pilnā apjomā nenotiek sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām, kam bija jāsākas pirmajā janvārī. Tāpat Kultūras ministrija vēl nav pieņēmusi darbā personu, kurai jau no 1. janvāra bija jāanalizē un jāplāno sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām.

Vēl sliktāk ir veicies Ekonomikas ministrijai. Noteiktajā termiņā tā nav izpildījusi nevienu no uzdevumiem. Nav izveidota datubāze ar mājokļiem, kas būtu pieejami patvēruma meklētājiem. Tādējādi ministrija arī nespēj ar šādu informāciju iepazīstināt imigrantus. Un joprojām vēl tikai tiek izvērtētas iespējas iebraucējiem izsniegt aizdevumu, lai segtu īres pirmo iemaksu.

Ekonomikas ministrija nesniedza interviju, kāds ir kavēšanās iemesls. Par tiem nerunāja arī Iekšlietu ministrija. No trīs veicamajiem uzdevumiem, kuru termiņš ir bijis pirmais janvāris, Iekšlietu ministrija izpildījusi tikai vienu – ir sākti darbi, lai paplašinātu Muceniekus, taču tur vēl nav izveidotas telpas veselības pārbaužu veikšanai un nav mainīti patvēruma izmitināšanas centra noteikumi, lai tā iemītniekus varētu nodarbināt Muceniekos. Demisionējusī premjerministre pirms divām nedēļām izdevusi rezolūciju noteikumu izmaiņas valdībā iesniegt līdz maijam.

Apkopojot ministriju informāciju, jāsecina, ka no rīcības plāna 17 uzdevumiem, kuru izpildīšanas termiņš ir beidzies, pilnā apmērā veikti deviņi. Tātad – aptuveni tikai puse.

Video

7 komentāri

TOP komentāri

 • Linda
  +13

  Linda

  NEKAD UN NEMUZAM VINI NEBUS MUSU SABIEDRIBAS DALA !!!!!!!

  26.01.2016 12:59

 • Sveiciens Lāčplēša dienā!
  +9

  Sveiciens Lāčplēša dienā!

  Visprātīgāk un visdrošāk būtu Latvijas sievietēm vienkārši neiesaistīties nekādos darbos, kas saistīti ar bēgļiem un viņu apkalpošanu. Tos darbus vajadzētu paveikt vīriešiem. Vismaz šādā veidā mūsu sievietes tiktu pasargātas no tiešiem kontaktiem ar viņiem. Ko viņas dara privāti, par to atbild viņas pašas, bet strādāt viņu tuvumā un viņus apkalpot - Latvijas sievietēm tas nav jādara. Jāliek viņiem pašiem tikt ar sevi galā, bet visādi skolotāji, mentori un sazin vēl kas - tiem jābūt vīriešiem. Kur tādus ņemsiet? Tā ir jūsu problēma. Jūsu, kas viņus šurp vedat.
  Iesaku sievietēm no šiem darbiem atteikties.

  26.01.2016 17:58

 • guls
  +5

  guls

  Katrs vēlētājs man šķiet nākamajās vēlēšanās tagad skatīsies daudz rūpīgāk par ko balsot. Mūsu valsts ierēdņi skrien pakaļ un bučo rokas visiem lielajiem baroniem, bet neskatās uz to, kas savā valstī notiek. Kāpēc mums nav savs viedoklis? Kāpēc tikai parastajam iedzīvotājam tas nešķiet normāli?

  27.01.2016 12:35

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas