Pazeminoties degvielas cenai, airBaltic lētās biļetes piedāvās lielākos apjomos

0 komentāri

Pazeminoties naftas un degvielas cenām, Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic var pazemināt biļešu zemākās cenas no 29 eiro līdz 22 eiro, turklāt piedāvāt lētās biļetes lielākos apjomos, informē airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Viņš gan skaidroja, ka naftas un degvielas cenu kritumu lidsabiedrība neizjūt uzreiz, bet gan pēc vēlāka laika, ņemot vērā, ka degvielas līgumi tiekot slēgti kādu laiku uz priekšu. Līdzīga ietekme esot degvielas cenu kāpumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz jautājumu, vai pasažieri, degvielas cenai vēl samazinoties, var sagaidīt arī vēl lētākas biļetes, Vanags norādīja, ka drīzāk būtu sagaidāms vēl lielāks apjoms lēto biļešu, nevis vēl viens cenu kritums.

Kā ziņots, naftas cenas pasaules tirgū otrdien nokritušās līdz jaunam zemākajam līmenim pēdējos vairāk nekā piecarpus gados saistībā ar pārmērīgām enerģijas piegādēm, bažām par pieprasījuma kritumu un ASV dolāra vērtības pieaugumu.

ASV vieglās jēlnaftas cena West Texas Intermediate (WTI) februāra piegādēm otrdien dienas vidus tirdzniecības sesijā uz brīdi samazinājusies līdz 48,49 dolāriem (40,60 eiro) par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2009.gada aprīļa beigām.

Savukārt Londonas “Brent” jēlnaftas cena sarukusi līdz 51,23 dolāriem (42,99 eiro) par barelu, reģistrējot zemāko līmeni kopš 2009.gada maija sākuma.

Tirdzniecības sesijas turpinājumā WTI cena pieaugusi līdz 49,06 dolāriem (41,17 eiro) par barelu, kas ir par 0,98 dolāriem mazāk nekā biržas slēgšanas brīdī pirmdien, bet Brent jēlnaftas cenas palielinājusies līdz 52,06 dolāriem (43,69 eiro) par barelu, salīdzinājumā ar pirmdienu fiksējot 1,05 dolāru kritumu.

Naftas cenas kopš jūnija samazinājušās par aptuveni 50%, ņemot vērā pārmērīgās enerģijas piegādes pasaulē, ekonomikas izaugsmes tempa palēnināšanos Ķīnā un attīstības tirgos, kā arī recesiju Japānā un stagnāciju eirozonā.

Šonedēļ naftas cenu kritumu arī veicina ziņas, ka Krievija un Irāka palielina jēlnaftas ieguves apjomu, lai arī prognozētāji samazinājuši pieprasījuma aplēses vājās pasaules ekonomikas izaugsmes dēļ.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas