Pavasara karalienes tulpes: No pirmsākumiem Turcijā līdz mānijai Holandē

0 komentāri

Izrādās, ka tulpju kultivācija ir aizsākusies pirms vairākiem tūkstošiem gadu Turcijā, savukārt Nīderlandē ”tulpju mānija” sākās vien 17. gadsimtā. Tagad arī Latvijā plaši darbojas tulpju audzētāji.

Tulpes savu vārdu aizguvušas no turku vārda ”tulbend”, kas nozīmē ”turbāns” – cepure, ko agrākos laikos nēsāja Turcijā. Tulpes forma atgādina šo cepuri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr mūsdienās tulpju zemē – Nīderlandē – ”tulpju mānija” aizsākās 17. gadsimtā, un tā kļuva par vienu no Nīderlandes atpazīstamības simboliem.
Lai arī ziemā tas ir grūtāk, pavasarī pašmāju, Latvijas, tulpju audzētāji, izrādās, var konkurēt gan ar Nīderlandes, gan Polijas puķu audzētājiem.

Jānis Dukaļskis, tulpju selekcionārs un audzētājs:

No lauka grieztais zieds, kas ir nogādājams stundas laikā pie pircēja, turklāt pats pircējs var izvēlēties ziedu, tas ir pilnīgi kas cits nekā no Holandes un Polijas ieviestie ziedi, kas tiek speciāli apstrādāti.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas