Patversmes suņuka Čempiņa stāsts: no invalīda par Vecrīgas švītiņu

3 komentāri

Šā gada sākumā jauktenīti Čempiņu notrieca kāda automašīna, salaužot gūžas kaulu un padarot dzīvnieciņu teju par invalīdu. Suņuks nonāca patversmē, un šis varēja kļūt par vienu no daudzajiem skumjajiem stāstiem, taču, pateicoties kādai uzņēmīgai ģimenei, Čempiņa dzīve nu ir krasi mainījusies – turklāt uz labo pusi.

Iespējams, šī ir tā reize, kad dotais vārds nosaka likteni un otrādi. Lai vai kā, šobrīd četrus gadus vecais jauktenītis Čempiņš grūtā dzīves disciplīnā ir godam nopelnījis zelta medaļu. Kopš vasaras Čempiņš ir deklarējies Vecrīgā, netālu no Saeimas, un bauda savas jaunās ģimenes sirds siltumu un ar savu stāstu iedvesmo arī viņus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gada sākumā Čempiņu atrada kādas automašīnas notriektu. Sunim bija lauzts gūžas kauls, un viņš nebija spējīgs pārvietoties. Tāds Čempiņš nonāca dzīvnieku patversmē, kur, darbinieku aprūpēts, pamazām atguvās no traumas. Sākumā brašulis pārvietojies tikai ar priekšējo ķepu palīdzību.

Foto!

Taču savu jauno ģimeni Čempiņš satika, kad Kristīne un viņas dēlēns Kārlis bija atbraukuši uz patversmi nodot makulatūru un tikai izteikušies, ka ir vēlme adoptēt sunīti. “Sapratām, ka piemērotāku suni dzīvei mūsu ģimenē būtu grūti atrast,” stāsta Kristīne. Un vēl pēc divām pārdomu dienām, Čempiņa ceļš pēc nodzīvotā pus gada patversmē aizvijās uz galvaspilsētu.

Lēmums par suņa adoptēšanu nācis labu laiku pēc tam, kad iepriekšējais ģimenes mīlulis – taksis – bija devies skraidīt pa debesu takām. “Ļoti sāpīgi uztvērām mūsu taksīša aiziešanu,” atceras Kristīne.

Taču kopā ar dēlēnu ik pa laikam Kristīne devās uz patversmi izvest astaiņus pastaigās. Tur sastaptie dzīvnieki un arī dzirdētie laimīgie stāsti tikai vairoja pārliecību par māju sniegšanu kādam no četrkājainajiem dzīves pabērniem.

Šo četru mēnešu laikā Čempiņš ir pievarējis arī sākotnējo biklumu un nedrošību. Tagad suns ir tik kustīgs un dzīvespriecīgs, un nemitīgi pārsteidz savu jauno ģimeni. “Reizēm mēs pat sākam bažīties, vai viņš ar savu atraktivitāti nenodarīs sev pāri, bet izskatās, ka Čempiņš dzīves baudīšanu vērtē augstāk nekā piesardzības pasākumu ievērošanu,” savu mīluli raksturo Čempiņa saimniece.

“Čempiņš ir mūsu ģimenes sirds un dvēsele!” saka Kristīne. Tāpat arī klātienē savstarpējo ķīmiju un dzirkstošo prieku starp suņa saimniekiem un viņu četrkājaino draugu acīm nenoslēpt.

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

3 komentāri

TOP komentāri

 • Zane
  0

  Zane

  Paldies Jums!

  07.10.2015 10:06

 • Zane
  0

  Zane

  Prieks par

  07.10.2015 10:05

 • inga
  0

  inga

  Mēs arī nesen atvedām deviņgadīgu taksīti no patversmes. Mūsu mīļais vecais takšuks bija devies prom... Priekšā mājās jau draudzene , kura arī no patversmes, nu ir atkal divatā un pilnīgi laimīgi:). Jaunais ģimenes loceklis bija definēts kā mierīgs pavecs suņuks...:) Bail pat domāt, kāds viņš bijis kucēna vecumā:)

  06.10.2015 11:00

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas