Patlaban Muceniekos lēmumu par savu turpmāko likteni gaida 17 cilvēku

0 komentāri

Apritējusi nedēļa, kopš pirmajiem Eiropas Savienības programmā pārvietotajiem patvēruma meklētājiem piešķirts juridisks statuss un trīs mēneši kopš viņi ieradās Latvijā.

Divām pirmajām atbraukušajām ģimenēm piešķirts alternatīvais statuss un nu tām jāsper pirmie soļi patstāvīgas dzīves veidošanā. Taču ko īsti nozīmē piešķirtais statuss? Tas nozīmē, ka uzturēšanās atļauja tiek piešķirta uz gadu, un pēc tam ik gadu tiek lemts par tās pagarināšanu, izvērtējot, vai vēl aizvien pastāv draudi dzimtenē. Pastāvīgās uzturēšanās atļauju viņi varēs saņemt pēc pieciem gadiem, bet vēl pieciem gadiem jāpaiet, lai varētu pretendēt uz Latvijas pilsonību. Kā zināms, statusu saņēmušie patvēruma meklētāji norādījuši, ka vēlas savu tālāko dzīvi saistīt ar Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā šogad šāds alternatīvais statuss piešķirts 18 personām, bet laikā no 2002. gada – 166 cilvēkiem. Bēgļa statuss, kas uzreiz paredz pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu, iepriekšējos gados Latvijā tika piešķirts visai maz, bet šogad par atbilstošiem tam atzīti jau 17 cilvēki.

Patlaban Muceniekos lēmumu par savu turpmāko likteni vēl gaida 17 cilvēku, kas pārvietoti no Grieķijas un Itālijas. Viņu izcelsmes valstis ir Eritreja, Sīrija un Irāka, bet pārstāvētās profesijas ir bankas darbinieks, pavārs, bārddzinis un drēbnieks. Vēl viens no viņiem nesen beidzis vidusskolu.

Šie patvēruma meklētāji Latvijā ieradās aprīļa vidū, kas nozīmē, ka par statusa piešķiršanu viņiem izlemt varētu līdz jūlija vidum.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas