Pašvaldības policija uzstāj, ka tantes, kas tirgoja ābolus, sodītas pamatoti

0 komentāri

Nav pamata apšaubīt Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieku profesionalitāti un rīcības ētiskumu, kā arī komunikāciju ar sabiedrību, veicot reidu pie tirdzniecības centra Lidoņu ielā 27 un sodot ābolu pārdevējas, secināts RPP dienesta pārbaudē par konkrēto gadījumu.

Skaties.lv jau rakstīja, ka septembra vidū, Pašvaldības policija apkaro ēnu ekonomiku, rakstot pārkāpumu protokolus kundzēm gados, kas uz ielas tirgo rudens ziedus, gailenes un ābolus.Kāds aculiecinieks novēroja, ka kādai kundzei atņemti divi litri gaileņu, vēl citai – trīs kilogrami ābolu, bet citai – tās labākās un skaistākās puķes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā informēja RPP pārstāve Inese Krieviņa, ielu tirdzniecības vietu pārbaude minētajā teritorijā tika veikta, pamatojoties uz RPP Kurzemes pārvaldē saņemto nekustamā īpašuma Lidoņu ielā 27 īpašnieka iesniegumu un RPP saņemto Latvijas Tirgotāju asociācijas iesniegumu.

Vai, Tavuprāt, Rīgas Pašvaldības policistiem bija jāsoda tantes par ābolu un sēņu tirdzniecību?

Rezultāti:
40%

60%

0%

Taisnība ir abām pusēm

RPP darbinieki, izskatot iesniegumus un pamatojoties uz tajos sniegto informāciju, vairākkārtīgi apsekoja teritoriju pie tirdzniecības centra Lidoņu ielā 27 un veica pārrunas ar personām, kuras veica ielu tirdzniecību, bet nevarēja uzrādīt derīgas ielu tirdzniecības atļaujas. Pārrunu laikā RPP šīm personām izskaidroja kārtību, kādā saņemama ielu tirdzniecības atļauja, kā arī informēja par Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK) paredzēto administratīvo atbildību.

18.septembrī, ņemot vērā, ka personas pie tirdzniecības centra turpināja veikt ielu tirdzniecību bez ielu tirdzniecības atļaujām un ignorēja vairākkārtējus RPP darbinieku aizrādījumus, RPP darbinieki veica profilaktisku reidu. Tā laikā konstatēts, ka četras personas veic tirdzniecību neatļautā vietā, tāpēc viņām noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli un izņemta tirdzniecībai neatļautā vietā esošā prece, jo to kā soda sankciju paredz LAPK.

Personu, kuras 18.septembrī veica ielu tirdzniecību Lidoņu ielā, dzīvesvietas ir deklarētas Rīgas pilsētas Kurzemes rajonā, līdz ar to secināts, ka plašsaziņas līdzekļos sniegta maldinoša informācija par tirgotāju ierašanos no Plakanciema. Viena no pārdevējām savā paskaidrojumā norāda, ka viņa Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā bija saņēmusi ielu tirdzniecības atļauju, bet tās derīguma termiņš bija līdz 1.septembrim. Ņemot vērā iepriekšminēto, secināms, ka pārdevēja bija informēta par šādas atļaujas nepieciešamību un arī par tās saņemšanas kārtību.

Izvērtējot normatīvos aktus, kas regulē ielu tirdzniecības norisi, tirdzniecības atļauju saņemšanas kārtību un nodevu maksu par tirdzniecības veikšanu publiskās vietās, RPP secinājusi, ka ir maksimāli atvieglota ielu tirdzniecības atļauju saņemšanas kārtība, kā arī maksa par tirdzniecības veikšanu ir noteikta minimāla. Saskaņā ar attiecīgajiem Rīgas domes saistošajiem noteikumiem pārdevējam Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā ir jāiesniedz iesniegums un jāveic nodevas maksājums 1,42 eiro par vienu kvadrātmetru.

Līdz ar to RPP darbinieki veica lietvedības pasākumus, kā arī izskatīja administratīvo pārkāpumu lietas saskaņā ar LAPK normām, un arī procesuālās kļūdas administratīvo pārkāpumu lietās netika konstatētas, informēja Krieviņa.

Jau ziņots, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) pieprasījis paskaidrojumus par RPP rīcību šā gada 18.septembrī Iļģuciemā, sodot ābolu pārdevējas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas