Pašlaik Latvijā nedarbojas nekāda integrācija – ne valsts, ne nevalstisko organizāciju līmenī

0 komentāri

Lai arī valstī uzņemtajiem bēgļiem palīdz dažādu projektu ietvaros, tagad tie ir noslēgušies. Tādējādi pašlaik Latvijā nedarbojas nekāda integrācija – ne valsts, ne nevalstisko organizāciju līmenī. Tos cilvēkus, kuriem nepieciešama palīdzība, biedrība Drošā māja tagad konsultē brīvprātīgi.

Kopš 1998. gada patvērums Latvijā piešķirts 202 cilvēkiem. Skaits ir salīdzinoši neliels, un ar to skaidrota kavēšanās ieviest visaptverošu programmu. Tagad, kad Latvijai šī problēma kļūst aktuāla, – plānots valstī uzņemt vairāk nekā 200 bēgļu, jādomā par ilglaicīgas programmas ieviešanu, kas iekļautu vairāku problēmu risināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Piemēram, palīdzība dzīvokļa nosegšanā, cits projekts – latviešu valoda. Cilvēkiem ir daudz citas vajadzības. Ko ar to gribu teikt? Integrācijai ir jābūt visaptverošai. Gan izglītošana, gan iesaiste dažādās aktivitātēs, gan nodarbinātība,” stāsta Sandra Zalcmane, biedrības Drošā māja vadītāja.

Par integrācijas politiku atbildīgā Kultūras ministrija neatrada laiku TV3 Ziņām sniegt komentāru par šo tematu. Tā iepriekš izteikusies, ka pašlaik tiek veidota darba grupa, kurā spriedīs par integrācijas politikas ieviešanu.

Tajā pašā laikā ir arī atsevišķi pozitīvi piemēri. “Vairāki bēgļi ir apguvuši profesiju. Šis projekts parādīja, ka latviešu valodas apguve tādā pakāpē, lai cilvēki varētu atrast darbu, ir iespējama, mums ir vairāki, kas ir nolikuši uz A1 un A. Tas nozīmē, ka iegūst arī patstāvīgākās uzturēšanās atļaujas,” stāstīja S. Zalcmane.

Video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas