Pareizticīgie svin Ziemassvētkus! 61% iedzīvotāju uzskata, ka tai jābūt oficiālai brīvdienai!

1 komentārs

Daudzus gadus tiek jautāts – vai pareizticīgo Ziemassvētkiem – 7. janvārim – Latvijā jābūt brīvdienai. Jaunākās aptaujas dati liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju uzskata – jā, šai dienai jābūt oficiālai svētku dienai.

Tikmēr 30% aptaujāto Valsts iedzīvotāju ir pret šo ideju, bet 9% iedzīvotāju nav konkrēti atbildējuši uz šo jautājumu.

Salīdzinājumā ar sabiedrības viedokli pirms gada šogad iedzīvotāju viedoklis nav būtiski mainījies.

Video

Šodien pareizticīgie un vecticībnieki visā pasaulē svin Ziemassvētkus. Tos svin saskaņā ar vecā stila jeb Juliāna kalendāru. Sevi par piederīgiem kādai no šīm konfesijām Latvijā uzskata ap 400 tūkstošu cilvēku. Tāpēc jau vakar daudzviet notika vakara dievkalpojumi.

Šodien vairākās iestādēs, piemēram, Rīgas, kā arī vairāku Latgales pašvaldību darbiniekiem, ja viņi vēlas, ļauts ņemt brīvdienu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • sarma
    +1

    sarma

    Protams, vajag!.. Latvijā ir tik daudz konfesiju... Arī ramadānu ir jāatzīst! Un ramadāna beigas kārtīgi jānosvin!... Kā nekā mēnesis atturības!...

    07.01.2016 16:05

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas