Pareizrakstības korektori veicina valodas aizmiršanu, uzskata skolotāja

1 komentārs

Šobrīd īsti tādu parametru, lai novērtētu pareizrakstības līmeni valstī, nav. Iespējams, to varēs izdarīt pēc šā diktāta uzrakstīšanas. Taču pagaidām vismaz relatīvu ieskatu sniedz centralizēto eksāmenu rezultāti latviešu valodā 12. klasēm.

Vidēji rakstītprasme ik gadu svārstās ap 47%, taču šeit jāņem vērā arī fakts, ka kopš 2012. gada arī mazākumtautības kārto to pašu eksāmenu, ko skolēni, kam latviešu valoda ir dzimtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turklāt ik gadu eksāmena grūtības pakāpe nedaudz atšķiras. Lai varētu pārbaudīt rakstītprasmi, paredzams, ka diktāts būs 300 vārdu izvilkums no kāda mūsdienu latviešu autora darba.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Sipeniece
    +1

    Sipeniece

    Sanāciet, sadziediet!

    31.07.2015 15:04

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas