Pārdaugavas iedzīvotājiem nepatīk tuvinieku izveidots “altāris” traģiskas avārijas vietā

0 komentāri

Tuviniekiem nav lielāka trieciena par ziņu, ka kaut kādu iemeslu dēļ viņsaulē ir aizgājis tuvs cilvēks. Sevišķi smagi ir tad, ja nāves iemesls ir avārija. Nereti tuvinieki izvēlas pieminēt aizgājēju ne vien kapsētā, kur tas apglabāts, bet arī vietā, kur aprāvās viņa dzīve. Tomēr – vai tas ir pareizi un vai tādā veidā netiek traucēti pārējie cilvēki?

”Tagad šī vieta ir pārvērsta gandrīz par kapavietu. Katru dienu braucot garām ar autobusu, var redzēt, ka deg tās sveces, stāv krusti, ir iestādīti krūmi. Es nedomāju, ka tas ir apkārtējiem patīkami un ka pilsētas centrā vajadzētu būt kapavietai,” raidījumam saka Gunta, kas dzīvo netālu no Botāniskā dārza, kur šogad maijā notika traģēdija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ielās uzrunātie ļaudis ir līdzīgās domās. ”Kapi ir kapi – es domāju, ka nē. Ir jau daudziem tā svēta vieta, bet tas [veidot piemiņas vietas ceļmalās – red.] nav pieņemams, jo puķes stādīt var vienīgi kapos,” saka uz ielas satiktā rīdziniece. ”Kociņu var iestādīt, bet sveces un puķes, – es domāju, ka nē,” pauž kāda cita sieviete.


Janīna Kursīte-Pakule, folkloras eksperte:

Tas, manuprāt, ir tāds stingrs un pamanāms ”nota bene” visiem šoferiem – pirms pārsniedz ātrumu, ievēro, ka te ir tā bīstamā vieta, kur kāda dvēsele jau aizgājusi pie dieviem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas