Pārbraukušie reemigranti māca latviešu valodu arī tiem ģimenes locekļiem, kuri to neprot

2 komentāri

Arvien vairāk pieaug to cilvēku skaits, kuri pārceļas uz dzīvi atpakaļ Latvijā. Lielākoties atgriešanās notiek ar visu ģimeni un bieži vien tās locekļi latviski nerunā. Viņiem ir iespēja apmeklēt latviešu valodas bezmaksas kursus un to izmanto gan bērni, gan pieaugušie.

Ar lielu entuziasmu uz latviešu valodas kursiem ierodas reemigranti un viņu ģimenes locekļi dažādu citu valstu pilsoņi, kuri kopā ar saviem tuviniekiem ir pārcēlušies uz dzīvi Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau ceturto mēnesi viņi šādi apgūst valsts valodu no pašiem pamatiem bez iepriekšējām zināšanām. Vecums un tautība – katram dažāds. Visiem kopējais –  kāds no tuviniekiem ir Latvijas valsts piederīgais. Kristofers no Austrālijas, kurš Latvijā ir ieradies pavisam nesen, norāda – viņam ir svarīgi iemācīties latviešu valodu, lai brīvi varētu komunicēt ar saviem bērniem.

Ukrainiete Svetlana, kurai vīrs ir latvietis, mācās latviešu valodu, lai varētu pilnvērtīgāk dzīvot un atrast labāku darbu savā jaunajā mītnes zemē. Arī Tigrans no Krievijas norāda, ka viņam latviešu valodu ir svarīgi apgūt, lai varētu veidot pēc iespējas veiksmīgāku karjeru Latvijā.

Latviešu valodas skolotāja Anitra Eiklone, kura mācību centrā Baltic Bright valsts valodu māca jau otro gadu atzīst- galvenais šo cilvēku apmācībā ir viņus motivēt runāt un likt uzzināt vairāk par Latviju.

Divu gadu laikā kopš šī projekta sākuma latviešu valodu būs mācījušies astoņdesmit reemigrantu ģimenes locekļi. Lai arī interese apgūt latviešu valodu no nulles ir liela, ir tikai četras vietas, kur to var darīt bez maksas – viena Latgalē, pārējās- Rīgā. Uz Sabiedrības Integrācijas fonda izsludināto konkursu rīkot šādus kursus citviet Latvijā netika saņemts neviens pieteikums.

Kad šī latviešu valodas divgadīgā  programma beigsies nākamā gada vasarā, tiks lemts vai piesaistīt nākamo finansējumu jaunu kursu uzsākšanai. Taču viena no lielākajām problēmām  reemigrantu un viņu ģimenes locekļu apmācīšanā ir mācību materiālu trūkums, lai valodas apguve būtu pakāpeniska.

Foto:

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Inese
  0

  Inese

  Zvaniju uz vairam skolam Riga, nevienai skolai nav ne resursu ne iespejas apmacit bernus latviski. Si iemesla del es nedomaju atgriezties lv!

  02.01.2017 13:52

 • ezis
  0

  ezis

  Nu ,re !! Kad ieradīsies bēgļi ,tad mūsu tautumeitas tiks pie islāmistu,sīriešu,arābu ,grieķu un citu tautību bērniem !! Tā pamazām vien, Latvija noies pagrīdē ,kā grimstošs kuģis . Izzudīs viss latviskais-mēs jau tā esam palikuši tik maz !!! Viena paziņa aizbrauca uz Īriju strādāt un satika tur savu playboy-cik tas viņai vienkārši ,un tā daudzas !!!!

  13.12.2015 23:13

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas