Parādu jūgā nonākušais Latvijas Literatūras centrs, visticamāk, tiks likvidēts

0 komentāri

Finansiālās problēmās nonākušā Latvijas Literatūras centra biedri apsver iespēju lemt par centra likvidāciju.

Jau ziņots, ka, pārbaudot biedrības grāmatvedības dokumentus, tajos atklājās pamatīgs haoss. Par līguma laušanu ar literatūras centru paziņojusi Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds, lūdzot atmaksāt vairākus desmitus tūkstošus eiro piešķirtā finansējuma. Biedrības rīcībā šādu līdzekļu nav.

Kopš atklājies, ka Latvijas Literatūras centra finansēs izveidojies pamatīgs robs, pagājušas jau teju divas nedēļas, tomēr skaidrības par to, vai nauda nepareizi iztērēta vai pazudusi, joprojām īsti nav.

Tikmēr iestādes, kas iepriekš finansējušas biedrības darbu, pieprasa līdzekļus atmaksāt. Kultūras ministrijas piemēram nu sekojis Valsts kultūrkapitāla fonds, kas pieņēmis lēmumu lauzt līgumu ar Literatūras centru un pieprasīt teju 71 tūkstoša eiro atmaksu.

Skaties foto:

Naudas atmaksas termiņš noteikts divas nedēļas. Ja tas netiks ievērots, tad tiks sākta līdzekļu piedziņa. Centra direktors Jānis Oga gan norāda, ka nozagti vai pazuduši līdzekļi nav.

Kultūras ministrija tikmēr norāda, ka Literatūras centra iesāktie projekti tiks pabeigti. Savukārt bažām par to, ka līdzīgas finansiālas problēmas varētu būt citās kultūras biedrībās, šobrīd pamata nav.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas