Par teroristiem jau nekļūst tikai sabiedrības atstumtie, atzīst Latvijas vēstniece ES

0 komentāri
Par teroristiem jau nekļūst tikai sabiedrības atstumtie, atzīst Latvijas vēstniece ES
Foto: AFP / LETA

Kā vajag mainīties Eiropas Savienībai, reaģējot uz Parīzes slaktiņu un terorisma draudiem Briselē? Šis ir Eiropas Savienības galvenais dienaskārtības jautājums. Par šo tematu LNT Ziņas izjautāja bijušo Latvijas vēstnieci Francijā Sanitu Pavļutu-Deslandes, kura pirmdien iecelta Latvijas vēstnieces Eiropas Savienībā amatā. Viņa atzīst, ka ar terorisma draudiem Eiropas Savienībai būs jārēķinās ilgstoši.

Pieredzējusī diplomāte Sanita Pavļuta-Deslandes bijusi Latvijas vēstniece Francijā piecus gadus, bet šodien iecelta par mūsu valsts vēstnieci Eiropas Savienībā. Šogad Francijā bijuši jau divi asiņaini terorisma viļņi. Diplomāte atzīst, ka uzbrukumi izmainīs ne tikai Franciju, bet visu Eiropas Savienību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Visi apzinās, ka ir ne tikai tas īslaicīgais šoks un sēras, bet ir arī apziņa par to, ka jauns laikmets iestājas mūsu sabiedrībās, un ar šādiem draudiem būs jārēķinās ilgstoši, un arī risinājumi būs jāmeklē ātri; ir jāmeklē tādi risinājumi, kas risina situāciju īstermiņā un novērš ilgtermiņā, jo tas ir ļoti sarežģītas problēmas šajās pašās sabiedrībās, teroristi ir nākuši no pašām sabiedrībām,” saka Pavļuta-Deslandes.

Drošības spēku reidi Briselē:

Eiropas valstu pieredze būs jāņem vērā arī Latvijai, kas plāno uzņemt patvēruma meklētājus. Tas, ka Parīzes uzbrucēji bijuši arī Eiropas Savienības valstu pilsoņi, liek uzdot jautājumu par iemesliem, kāpēc Eiropas Savienības valstu musulmaņu kopienās ir novērojama iedzīvotāju radikalizēšanās.

“Nevar teikt, ka viņi ir bijuši speciāli izolēti vai atstumti, bet tad, kad šī sabiedrības daļa ir pietiekami nozīmīga skaitliski, ja viņa dzīvo vienotā noslēgtā kopienā, ja šīm sabiedrības grupām ir ekonomiskas problēmas, saistītas ar bezdarbu un tamlīdzīgi, tad tā rezultātā rodas zināma neapmierinātība, kura dažādās situācijās dažādi var izpausties,” turpina jaunieceltā Latvijas vēstniece Eiropas Savienībā.

Diplomāte vienlaikus akcentē, ka pagaidām ir tikai bažas, ka terorakti varētu Eiropā saasināt pārējo iedzīvotāju attiecības ar musulmaņu kopienu: “Musulmaņu kopienas nosoda skaļi teroraktus un paziņo, ka viņām ar to nav nekā kopīga. Viņi faktiski aizstāv tās pašas vērtības kā pārējā sabiedrības daļa – brīvību un tās republikas idejas, ko Francija sauc par savām.”

Saistībā ar teroraktiem Parīzē un pašreizējo terorisma trauksmi Briselē aktualizējušās diskusijas par Šengenas zonas nākotni un bēgļu uzņemšanas politiku. Jaunā Latvijas vēstniece Eiropas Savienībā prognozē, ka par šiem jautājumiem gaidāmas ļoti sarežģītas sarunas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas