Par spīti protestiem, politiķi veselības nozarei pat nesola vairāk naudas kā plānots iepriekš

0 komentāri

Par spīti protestiem, mediķi nākamgad dabūs tikai tik naudas, cik jau bija solīts, un ne centa vairāk – tā var secināt no valdošo politiķu izteikumiem. Tas nozīmē, ka 35 miljoni uz valsts budžeta deficīta rēķina arī paliks vienīgais papildinājums veselības nozarei nākamgad, kamēr ierēdņi un politiķi vēl gadu spriedīs, vai ieviest obligāto veselības apdrošināšanu.

Mediķu prasībām pēc naudas nerimstot, jaunā valdība aprīļa vidū kapitulēja un paziņoja, ka nākamgad veselības nozare dabūs papildu 35 miljonus eiro. Šo naudu paredzēts iegūt vienkārši aizņemoties jeb palielinot valsts budžeta deficītu. Tas nepatika prezidentam Raimondam Vējonim, kurš uzstāja, ka Latvijai būtu jācenšas atdot parādi, nevis jāaizņemas vēl. Tādēļ finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai valsts galvu šodien nācās pārliecināt par pretējo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr paši mediķi svētdien protesta akcijā uzstāja, ka arī ar 35 miljoniem būšot par maz. Kaut uz protestu sanāca vairāki tūkstoši cilvēku, politiķi vēl vairāk piekāpties nav gatavi. Ministru prezidents akcentēja, ka vēl vairāk naudas netiks piešķirts.

Jāpiebilst, ka 35 miljoni ir ielāps, ar ko veselības nozarei pārciest 2017. gadu, bet pēc tam spēkā jāstājas jaunajam veselības finansēšanas modelim. Kāds tas izskatīsies, esot pāragri teikt – ierēdņi apspriež visu, sākot no pilnībā valsts apmaksāta modeļa un beidzot ar privātu obligātu veselības apdrošināšanu. Īsto un vienīgo no visiem variantiem politiķiem būs jāizvēlas pēc 1. jūlija, kad ierēdņi par to ziņos valdībai.

Neatkarīgi no tā, vai tas būs jauns nodoklis nodeva, vai apdrošināšanas veids, šobrīd 6. mēnešu laikā ieviest nevarēs. Jaunais veselības apdrošināšanas finansēšanas modelis varētu stāties spēkā ne ātrāk kā 2018. gadā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas