Par publisku aicinājumu uz terorismu Drošības policija veic kratīšanu Lindermana dzīvesvietā

0 komentāri
Par publisku aicinājumu uz terorismu Drošības policija veic kratīšanu Lindermana dzīvesvietā
Foto: LETA

Vakar Drošības policija (DP) veikusi tiesas sankcionētu kratīšanu Vladimira Lindermana dzīvesvietā, ziņo DP.

Šī kratīšana tika veikta kriminālprocesa, kas tika sākts 2014.gada septembrī saskaņā ar Krimināllikuma 88.² pantu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī Krimināllikuma 233.pantu otro daļu par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lindermanam šajā kriminālprocesā ir piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, jo pastāv reāla iespēja, ka viņš izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 88.3 pantā, tas ir, par personas vervēšanu terora aktu veikšanai.

Lindermans portālam imhoclub.lv norādījis, ka DP kratīšanā ir izņēmusi datortehniku, vecus mobilos telefonus, kā arī zibatmiņas kartes. Tāpat Lindermans ticis nogādāts uz nopratināšanu DP, pēc kuras atlaists pret parakstu pret neizbraukšanu.

Pirmdien Lindermans paredzējis konsultēties ar juristu, lai nolemtu, kā tālāk rīkoties.

Lindermans portālam arī norādījis, ka DP kratīšanas laikā izārdījusi viņa dzīvokli, taču DP aģentūrai norādīja, ka patiesībai atbilst viss Lindermana teiktais, izņemot apgalvojumus par dzīvokļa izārdīšanu.

Jau ziņots, ka Ukrainā separātistu pusē karojošo ludzāniešu gadījums ir pirmā reize, kad DP sākts kriminālprocess par aicinājumu uz terorismu.

Visticamāk, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem ir vismaz trīs Latvijas iedzīvotāji. Vasaras beigās internetā ievietoti videomateriāli, kuros trīs vīrieši krievu valodā apgalvo, ka ir no Latvijas pilsētas Ludzas, sniedz savu motivāciju karošanai un aicina doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem.

Drošības policija noskaidrojusi, ka videomateriālos redzamie vīrieši ir Latvijas iedzīvotāji – divi ir Latvijas pilsoņi un viens ir nepilsonis. Vīrieši jau agrāk bijuši Drošības policijas redzeslokā kā personas, kurām ir saikne ar nacionālboļševiku kustību.

Drošības policija šonedēļ pret trijotni sākusi kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu. Par publisku aicinājumu uz terorismu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pat astoņiem gadiem.

Tikmēr Latvijas prokrieviskais aktīvists Lindermans septembra sākumā atzina, ka no Latvijas Austrumukrainas separātistu pusē pašlaik varētu karot apmēram desmit cilvēku. Viņš apmēram 20 cilvēkiem ir sniedzis informāciju par iespējām pievienoties Austrumukrainas separātistiem. Kā skaidro Lindermans, viņš nezinot nevienu Latvijas likumu, kas aizliegtu tā rīkoties. Runa esot par informācijas sniegšanu, kas ir pieejama arī internetā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas