Par neatļautu dienestu ārvalstu militārajās organizācijās draudēs kriminālatbildība

0 komentāri

Par neatļautu dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos vai militārajās organizācijās draudēs kriminālatbildība – šādas izmaiņas šodien tiks nodotas saskaņošanai, bet galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Saeimai. Tas nozīmē, ka sods varētu draudēt personām, kuras dienēs valstīs ārpus Eiropas Savienības un NATO.

Izmaiņas tiek virzītas, lai mazinātu drošības riskus, kad ārzemēs gūtā militārā un kaujas pieredze tiek izmantota pretēji Latvijas interesēm. Lai varētu dienēt citu valstu bruņotajos spēkos, militārajā organizācijā, izlūkošanas vai drošības dienestā, gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem būs jāsaņem atļauja.

Par aizlieguma pārkāpumu likumā tiks paredzēts sods. Par to varēs draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods. Ierobežojumi stāsies spēkā nākamā gada 1. janvārī, bet tiem, kuri jau dien ārvalstu spēkos, paredzēts pārejas periods gada garumā.

Video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas