“Par latvieti var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt” Turpmāk ikviens pilsonis varēs rakstīt pasē, ka ir latvietis

0 komentāri

“Par latvieti var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt” – šo frāzi sabiedrības integrācijas politikā pirms pieciem gadiem ne pārāk veiksmīgi centās iekļaut Kultūras ministrija. Tomēr ideja nenomira, un tagad kļūšana par latvieti beidzot būs iespējama. Vismaz tīri juridiskā ziņā. Saeima pēc asām debatēm šodien atbalstīja ieceri, ka, izpildot stingrus nosacījumus, cilvēki pasē tautības ierakstu varēs mainīt uz vārdu latvietis, neatkarīgi no savas izcelsmes.

Ja cilvēks ir Latvijas pilsonis, kurš pēdējos 15 gadus dzīvojis Latvijā, nevainojami prot latviešu valodu un ir piederīgs latviešu kultūrai, viņš var prasīt, lai viņa pasē tautības ieraksts ir latvietis. Turklāt to var darīt neatkarīgi no tā, no kurienes nākuši viņa vecāki. Šādu priekšlikumu balsojumam Saeimā bija iesnieguši vairāki Vienotības deputāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmoreiz cīņa par šo jautājumu parlamentā risinājās pirms dažiem gadiem, tomēr tolaik tā beidzās bez rezultātiem. Visasākie iebildumi kā tolaik, tā tagad nāca no nacionālistiem.

Tikmēr atsevišķi saskaņas un zaļzemnieku deputāti ar ironijas palīdzību centās atsegt jaunā likuma vājās vietas, kā neskaidro prasību tautības mainītājam būt piederīgam latviešu kultūrai.

Par spīti strīdiem, šoreiz Saeimas vairākums atbalstīja ideju, ka par latvieti var kļūt, ne tikai piedzimt. Vēl gan likums nav pieņemts – Saeimai par to būs jābalso arī trešajā, galīgajā lasījumā

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas