Par karošanu ārpus Latvijas un vervēšanu draudēs 10 gadi cietumā

0 komentāri

Turpmāk, ja kāds Latvijas iedzīvotājs klātienē vai attālināti prettiesiski iesaistīsies bruņotā konfliktā ārzemēs, par to draudēs cietumsods uz laiku līdz 10 gadiem, paredz ceturtdien, 12. februārī, Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie Krimināllikuma grozījumi.

Kriminālatbildība būs gan par tiešu piedalīšanos bruņotā konfliktā, par bruņota konflikta finansēšanu, kā arī vervēšanu, mācīšanu un nosūtīšanu bruņotam konfliktam.

Tāpat sods paredzēts neatkarīgi no tā, kurā pusē iedzīvotājs cīnās, piemēram, Ukrainas separātistu pusē vai kādā organizācijā, kas vēršas pret tiem.

Jau vēstīts, ka vairāki Latvijas iedzīvotāji karo Ukrainā separātistu rindās. Janvāra otrajā pusē parādījās informācija, ka pirmais ar Latviju saistītais kaujinieks Ukrainā teroristu rindās varētu būt gājis bojā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas