Par gadījumu, kad Jēkabpils slimnīcā pie gultas piesēja smagi slimu sievieti, uzsākta pārbaude

9 komentāri
Par gadījumu, kad Jēkabpils slimnīcā pie gultas piesēja smagi slimu sievieti, uzsākta pārbaude
FOTO: LETA

Portāls Skaties.lv jau ziņoja par gadījumu, kad Jēkabpils slimnīcas personāls piesējis pie gultas smagi slimu sievieti. Šobrīd saistībā ar notikušo Valsts policija uzsākusi resorisko pārbaudi un nosūtījusi pieprasījums Veselības inspekcijai. Pēc atzinuma saņemšanas tiks lemts jautājums par kriminālprocesa uzsākšanu, portālu Skaties.lv informēja sievietes tuvinieks.

Resoriskā pārbaude ir valsts iestādes un tās amatpersonu veikta pārbaude par iespējamu likuma pārkāpumu, kurā vēl nav saskatāmas pietiekamas pazīmes kriminālprocesa ierosināšanai vai administratīvās lietvedības uzsākšanai. Jau ziņots, ka šā gada 15. marta rītā vīrieša vecmammai konstatētas redzamas veselības problēmas, uz kā pamata izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas, pārbaudot sievietes veselības stāvokli, nolēma viņu stacionēt uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu. Pēc pārbaudēm mediķi sievietes tuviniekiem paziņojuši, kas sievietei ir insults un viņa ievietota Neiroloģijas nodaļā.Nākamajā dienā mazdēls ar sievu devies apciemot vecmammu, bet, ienākot slimnīcas palātā, ievēroja, ka māsiņas, lai nomainītu sievietei autiņbiksītes, atsien rokas. Rokas sievietei pie gultas bijušas piesietas ar auduma strēmelēm. Tuvinieki sašutuši par redzēto, šo faktu iemūžinājuši ar tālruņa fotoaparātu.

Uz jautājumu, kāpēc sirmgalve piesieta pie gultas, māsiņas atbildējušas, ka viņa esot nemierīga, cenšoties izkāpt no gultas, tādēļ personāls nolēmis sievieti piesiet, jo slimnīcā esot daudz pacientu un pie katra nosēdēt nav iespējams. Šo pašu faktu pēc pāris dienām ievērojusi arī sievietes meita, kurai četras dienas pēc mātes ievietošanas slimnīcā piezvanīja slimnīcas personāls un pavēstīja, ka sieviete no rīta mirusi.
Ģimene vērusies Jēkabpils slimnīcā ar lūgumu skaidrot, vai piesiešana pie gultas bija vienīgais risinājums, un vai šāda attieksme tikai nepasliktināja sievietes veselības stāvokli.

”Plašie bojājumi galvas smadzenēs noteica smago klīnisko ainu: paciente nebija kontaktējama, dezorientēta, nemierīga, uzbudināta, agresīva, cēlās augšā no gultas – atradās smagā akūta apjukuma stāvoklī. Šādos gadījumos fiksācija pie gultas ir vienīgais veids, lai varētu veikt slimnieka ārstēšanu – veikt injekcijas, uzlikt sistēmas, kā arī lai izslēgtu pašsavainošanos, izkrītot no gultas,” fragments no Jēkabpils sniegtās atbildes.

Ģimene gan ar notikušo samierināties negrasās, jo šajā gadījumā uzskata, ka slimnīcas personāla attieksme bijusi necilvēcīga, turklāt, lai cilvēku piesietu pie gultas, būtu jākonsultējas ar tuviniekiem, vai viņi piekrīt šādai ārstēšanas metodei.

Portāls Skaties.lv turpinās sekot līdzi notikumu attīstībai, vai šajā gadījumā tiks sauktas pie atbildības vainīgās personas, jo šis nebūt nav pirmais gadījums, kad pacienti saskaras ar necilvēcisku mediķu attieksmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
9 komentāri

TOP komentāri

 • un
  +5

  un

  kur pārbaude par mirušo bērniņu mātes vēderā?! Viss kautkā pieklusa!??

  01.06.2015 13:56

 • Santaaa
  +4

  Santaaa

  Latvijā dezorientētu slimnieku siešana pie gultas nav nekāds jaunums.... arī Daugavpils slimnīcā to dara... Ceru, ka tas tomēr ir pamatots un vienīgais risinājums.
  Būtu labi, ja šo jautājumu noskaidrotu un biežāk aktualizētu!

  01.06.2015 15:18

 • Anatolijs
  +3

  Anatolijs

  Jūs rakstāt, ka jānoorganizē diennakts dežūra! Tad kam tā jānoorganizē? Ir arī jāsaprot tuvinieki, ka ne vienmēr ir iespējams visu diennakti kādam sēdēt pie sava tuvākā!!! Slimnīca taču ir domāta, lai cilvēkus ārstētu!!! Ja vitāli vajadzēja tuvinieku palīdzību, tad varēja to tuviniekiem arī prasīt, bet to viņi aizmirsa izdarīt! Jūs rakstāt: zinot pašreizējos apstākļus slimnīcās.....šiem apstākļiem jau sen vajadzēja mainīties, ne tikai šajā gadījumā, bet arī citur. Jau ir pagājuši 25 gadi kopš mēs vairs neesam padomju savienībā, bet sistēma joprojām nav mainījusies! Kāpēc Dānijā, Norvēģijā un citās valstīs ir savādāk??? Kādēļ tāpēc, ka valstij trūkst naudas ir jācieš cilvēkam? Vēlreiz uzsveru: VALSTIJ, nevis kādai slimnīcai! Priekš tam ir politiķi, kas gāja uz vēlēšanām un solīja labāku dzīvi, tad kādēļ viņi to nemaina??? Mēs it kā esam Eiropas Savienībā, bet tajā pašā laikā attaisnojam mūsu sistēmu!!! Kas tad to mainīs? Īves kundze, neattaisnojiet Latvijas sagruvušo veselības sistēmu, bet iedomājieties sevi, to tuvinieku vietā, paskataties kā ar šādām problēmām tiek galā citās valstīs un tikai tad sāciet attaisnot sistēmu, kas visos līmeņos vairs nav ne tikai cilvēcīga, bet arī noziedzīga....Lai Jums veicās un nedod Dievs Jums kaut ko tādu piedzīvot....

  02.06.2015 21:31

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas