Palīdzi atveseļoties! Meklē asins donorus 2 gadus vecam puisēnam

57 komentāri

Policista dēliņam, divus gadus un sešus mēnešus vecajam puisēnam Markusam Kārkliņam, ārsti noteikuši smagu diagnozi – akūta limfoblastu leikoze. Smagajā ārstniecības procesā Markusam bieži nepieciešama asins pārliešana, tādēļ tuvinieki lūdz palīdzēt un ziedot asinis Valsts asins donoru centrā.

“Dārgie kolēģi, liels lūgums ziedot mazā cilvēciņa dzīvībai tik nepieciešamās asinis!” sociālajā tīklā raksta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava. Portāls Skaties.lv pievienojas šim lūgumam un aicina palīdzēt puisēnam ne tikai policijas darbiniekus, bet arī pārējos, kam ir tāda iespēja!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Asinis iespējams ziedot ar atzīmi Markusam Kārkliņam!

Rīgā: Valsts asins donoru centrā Sēlpils ielā 6, otrdienās un trešdienās no 8.00-17.00, pirmdienās un ceturtdienās no 8.00-19.00; Slimnīcā Gaiļezers Hipokrāta ielā 2, no 8.00-15.00; P. Stradiņa slimnīcā Pilsoņu ielā 13, 25.korpusā no 9:00-14:00,

Tāpat asinis ziedot var arī Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī – šo pilsētu lielākajās slimnīcās.

Dalies ar šo ziņu, lai varam palīdzēt puisēnam!

57 komentāri

TOP komentāri

 • Ale Alešuks
  +13

  Ale Alešuks

  Jūsu asinsgrupai nav nozīmes! Galvenais, ka Jūs nododat, tādā veidā tiek papildināti krājumi kopumā! nemāku pareizi pateikt!

  08.07.2015 19:53

 • jj
  +12

  jj

  Vienalga kāda asinsgrupa! Galvenais ir norādīt kam. Un attiecīgi bērniņš saņem vajadzīgo. Nav svarīgi vai tev ir 0 vai A+ utml. Galvenais ja donors norāda kam domāts. Tā ir bijis vienmēr. Nesaprotu, kāpēc atkal viss negatīvais jāraksta. Laikam, kamēr ar pašiem kas nenotiek, neko labu nevar pateikt citiem un palīdzēt!

  09.07.2015 00:08

 • skaidroju
  +10

  skaidroju

  Mēģināšu nenaidīgi. Visas donoru ziedotās asinis nonāk kopējā asinsbankā, no tās ņem attiecīgo asinsgrupu, kāda nu kuram slimniekam nepieciešama. Ja asinis ziedo konkrētam cilvēkam, tad jūs šim cilvēkam piešķirat prioritāru statusu uz viņam nepieciešamās asinsgrupas asinīm. No šī izriet, ka ziedojot nav būtiska nedz donora asinsgrupa, nedz kaut kāda teorija par asinsgupu nesaderību, bet gan vēlme prioritāti piešķirt konkrētajam sirdzējam.

  Jau daudzi komentāru autori mēģina šo procesu izskaidrot, bet cilvēki, kuri iespējams, pat varētu ziedot asinis, nevēlas iedziļināties procesā. Naidīgums ir saprotams, kaut gan, protams, var maigāk paskaidrot.

  Jebkurā gadījumā ziedotgribētājiem iesaku sīki un smalki izpētīt mājaslapu donors.lv, itsevišķi sadaļu, kur ir informācija donoriem, jo ziedot ziedošanas pēc arī ir bezatbildība - jāievēro neliels režīms vismaz 3 dienas pirms, lai nodrošinātu pacientu ar maksimāli kvaltatīvam asinīm. Daudzi par to pat neaizdomājas...

  09.07.2015 23:53

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas