Pakalniņš: Krievijas propagandas tīklos iekrituši arī daudzi latvieši

1 komentārs

Tikai dažas nedēļas pēc skandalozās britu raidsabiedrības BBC filmas pārraidīšanas par Krievijas iebrukumu Latvijā skatītāju vērtējumam nodota Latvijā tapusi kinolente par Krievijas ietekmi uz Baltijas valstu iekšpolitiku. Filma ar nosaukumu Ģenerālplāns sākta veidot vēl pirms “zaļo cilvēciņu” parādīšanās Krimā, atklājot metodes, ar kurām Kremlis cenšas šķelt vietējo sabiedrību, daudzos cilvēkos sējot ilgas pēc Padomju Savienības.

Filma, ko kopīgiem spēkiem veidojuši Baltijas valstu žurnālisti un kinoprofesionāļi, pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, un analizē, kāpēc vairāk nekā 20 gadus pēc neatkarības atjaunošanas Latvijā ir cilvēki, kas seko padomju laiku idejām. Režisors Juris Pakalniņš stāsta, ka starp viņa un BBC nesen rādīto filmu var vilkt paralēles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

“Šeit Baltijā ir veseli cilvēku grupējumi, kuri negrib brīvas Latvijas eksistenci, viņi redz Latviju tikai kā Krievijas teritoriju. Ir jādomā, kā ar to cīnīties,” saka režisors.

Materiāli filmai ņemti no televīziju arhīviem, savukārt Krievijas uzvedību analizē vairāki eksperti, tostarp bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. Tieši ietekmējoties no viņa izteikumiem, filmai dots nosaukums.

“Tas ir skumji, ka cilvēki nedomā ar galvu un kaut kāda viena slima cilvēka idejām seko. Tas pats Artjoms Troickis, ko mēs Igaunijā intervējām… Viņš teica, – viens idiots taksists bija atklātā tekstā gānījis Igauniju un teicis, ka gaida x stundu. Tajā mēs visi būsim gatavi palīdzēt,” stāsta Pakalniņš.

Filmas scenārijs sākts rakstīt vēl pirms Krimas notikumiem, cenšoties atklāt Kremļa ietekmes tīklu Baltijā – kā caur televīzijas kanāliem, Kremļa finansētām nevalstiskajām organizācijām un Kremlim lojāliem politiķiem tiek izvērsts informatīvais karš. Režisors Juris Pakalniņš uzskata, ka Maskavas izmestajos tīklos iekrituši arī ļoti daudz latviešu.

Ja ziņu raidījumā var pateikt, ka nākamajā nedēļā būs labs laiks Sīrijas bombardēšanai, tas vien par kaut ko norāda. Pirms stundas Gaismas pilī sākās filmas pirmizrāde. No piektdienas Ģenerālplāns būs skatāms kinoteātros.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    0

    Homērs Simpsons

    Kremla izmestos tiklos ir iekritusi visi tie latviesi kas ir pret latvijas islamizaciju.

    04.03.2016 07:54

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas