Padomju laikos celtās mājas nonākušas savas “dzīves” vidusposmā, saka eksperti

0 komentāri

Padomju laikos celtās ēkas nonākušas savas ekspluatācijas vidusposmā. To stāvoklis ir apmierinošs, taču – ja tuvākajā laikā tās netiks nosiltinātas un nopietni renovētas, to ekspluatācijas laiks pēc pārdesmit gadiem beigsies, un stāvoklis var kļūt katastrofāls – šādi secināts pētījumā par padomju laikos celto namu inženiertehnisko stāvokli.

Pētījuma dati liecina, ka siltinātās ēkās, iespējams, panākt 20 līdz pat 65% siltumenerģijas ietaupījumu, kas krietni samazinātu arī komunālos maksājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vitauts Konrāds, būvinženieris:

Sliktākajā stāvoklī ir tās, kas atrodas Juglā, Silciemā. Tās ir vienas no pirmajām, kas ir būvētas tipveidā – 318., 316. sērijas ēkas. Tāpat arī pēc būtības projekts ir tāds, ka grūti šodien kaut ko pārplānot, tās ir vienkārši novecojušas.

Kopumā projekta ietvaros Imantā, Ziepniekkalnā, Juglā un Purvciemā apsekotas 132 ēkas, kas būvētas laika posmā no 70. līdz 90. gadiem.

Foto

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas