Padomju laikos celtās mājas nonākušas savas “dzīves” vidusposmā, saka eksperti

0 komentāri

Padomju laikos celtās ēkas nonākušas savas ekspluatācijas vidusposmā. To stāvoklis ir apmierinošs, taču – ja tuvākajā laikā tās netiks nosiltinātas un nopietni renovētas, to ekspluatācijas laiks pēc pārdesmit gadiem beigsies, un stāvoklis var kļūt katastrofāls – šādi secināts pētījumā par padomju laikos celto namu inženiertehnisko stāvokli.

Pētījuma dati liecina, ka siltinātās ēkās, iespējams, panākt 20 līdz pat 65% siltumenerģijas ietaupījumu, kas krietni samazinātu arī komunālos maksājumus.

Vitauts Konrāds, būvinženieris:

Sliktākajā stāvoklī ir tās, kas atrodas Juglā, Silciemā. Tās ir vienas no pirmajām, kas ir būvētas tipveidā – 318., 316. sērijas ēkas. Tāpat arī pēc būtības projekts ir tāds, ka grūti šodien kaut ko pārplānot, tās ir vienkārši novecojušas.

Kopumā projekta ietvaros Imantā, Ziepniekkalnā, Juglā un Purvciemā apsekotas 132 ēkas, kas būvētas laika posmā no 70. līdz 90. gadiem.

Foto

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas