Padomju laikos aizliegto skautu un gaidu organizācija svin 25 gadu jubileju kopš atjaunošanas

1 komentārs
Padomju laikos aizliegto skautu un gaidu organizācija svin 25 gadu jubileju kopš atjaunošanas
LETA

Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija svin savu 25 gadu jubileju. Padomju režīmā tā bija aizliegta, latviešu skautisms un gaidisms turpinājās bēgļu nometnēs Vācijā, vēlāk trimdā ASV, Kanādā un Austrālijā.

Pateicoties sabiedriskajiem aktīvistiem, pirmskara laika skautiem un gaidām un trimdas latviešiem, organizāciju atjaunoja līdz ar pirmajām atmodas vēsmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skautu un gaidu kustības mērķis ir jaunatnes audzināšana, kas papildina skolu un ģimeni, audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautu un gaidu uzdevums ir katru dienu veikt vismaz vienu labu darbu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā apsveikuma uzrunā norādīja, – tā kā šobrīd Latvijā aktīvi darbojas aptuveni 800 skauti un gaidas, tas nozīmējot, ka ik gadu šīs organizācijas pārstāvji paveic vairāk nekā 200 tūkstošus labu darbu, un tas ir ļoti daudz.

Latvijas skautu un gaidu organizācija tika dibināta 1990. gada 24. novembrī, atjaunojot skautu un gaidu kustību Latvijā, kas bija aktīvi darbojusies mūsu valsts teritorijā jau kopš 1917. gada, tādējādi kļūstot par vecāko jauniešu kustību Latvijas vēsturē.

1 komentārs

TOP komentāri

  • secinājums
    +1

    secinājums

    A forši laiki bija gaidās un skautos. Vasarā nometne maksāja vecākiem tikai 10 LVL un es pazūdu uz desmit dienām. Kā likums, vasarās tās bija divas.

    28.11.2015 22:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas