Padomju disidentes Lidijas Lasmanes 90 gadu jubileju izmanto, lai mudinātu atvērt čekas maisus

0 komentāri

Nepieciešamība beidzot tikt skaidrībā ar skarbajām mūsu padomju laiku vēstures lappusēm šodien izskanēja arī kādā ļoti skaistā un aizkustinošā pasākumā: bijušās disidentes Lidijas Lasmanes 90. dzimšanas dienā. Jubilāre joprojām ir moža un saka, ka, par spīti visām nedienām, ir droša par mūsu tautas un valsts pastāvēšanu.

Neatkarības cīnītāja ar nesalaužamu garu un pārsteidzošu optimismu. Tāda Lidija Lasmane šodien stāvēja arī pieminekļa priekšā, kur koris Balsis jubilārei bija sagatavojis muzikālu apsveikumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Trīskārt tiesāta un 14 gadus pavadījusi cietumā un izsūtījumā, L. Lasmane pēc neatkarības atgūšanas darbojās Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā, kur pierakstīja čekas ziņotāju liecības. Uzzinājusi, ka starp Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējiem ir arī viņi, Lasmane atteicās no apbalvojuma. Taču čekas maisi joprojām ir ciet, un viņas aicinājums tos atdarīt, ļaujot čekas palīgiem atzīties, palicis bez atsaucības.

Lidijas jubileja nu izmantota, lai šo aicinājumu iesniegtu gan prezidentam, gan premjerministrei un Saeimas spīkerei.

Gaidot jubilāri, pie Brīvības pieminekļa šorīt pulcējās apsveicēji ar ziediem un pat zemeņu groziņiem rokās. Ziņa par Lidijas Lasmanes apaļo deviņdesmit gadu jubileju bija izplatījusies pat pilnīgi svešu cilvēku vidū, kuri arī iepazinuši padomju režīma nežēlību.

“Ir bezgalīgs prieks, ka latviešos ir dzīvs šis brīnišķīgais gēns, kas nāk no dainām, pasakām, baznīcām. Tas skaidrais, labais, tautu vienojošais mīlestības gaišuma gēns. Esmu šodien ļoti laimīga un droša par tautu, dzimteni, pastāvēšanu. Paldies, jums visiem, kas bijāt klāt!” tā savā 90. dzimšanas dienā pauda bijusī politieslodzītā Lidija Lasmane.

Skaties video!

Skaties video un uzzini vairāk:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas