Pa gaisu savilktie kabeļi iedzīvotājos rada bažas par drošību un veselību

0 komentāri

Mikrorajonos no nama uz namu pa gaisu savilktie vadi diemžēl ir visai ierasta ainava Rīgā. Satrauktie iedzīvotāji nobažījušies ne tikai par izzākāto ainavu, bet arī par savu drošību. Īpaši draudīgs ir kabelis, kas omulīgi iekārtojies koka zaros.

Eksperts norāda, – lai arī optiskās šķiedras kabeļi drošībai un veselībai draudus nerada, daudz labāka būtu pazemes “vadu kanalizācijas” izveide.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jurģis Poriņš ieskicē situāciju, kad kabeļi var apdraudēt veselību: “Ja šādam kabelim ķeras klāt, piemēram, zinātkārs bērns, un sāk spēlēties ar atklātām šķiedrām. Tie ir tievi stikla gabaliņi, kas, nokļūstot asinsritē, ir bīstami.”

Teorētiski kabeļu vilkšana no nama uz namu ir jāsaskaņo galvaspilsētas domē, taču tas notiek reti, un pakalpojumu sniedzēji tos velk pēc savas patikas, norāda Rīgas domē.

Tikmēr profesors norāda, – būtu labi, ka galvaspilsētas domei vajadzētu parūpēties par to, ka tiek izveidota ”kabeļu kanalizācija”. Piemēram, kādai Rīgas domes apakšstruktūrai būtu jāuzņemas tādu izveidot, lai pakalpojumu sniedzēji varētu tādu izmantot.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas