Ornitologs stāsta, kur ir labākā vieta Rīgā gājputnu vērošanai

0 komentāri

Labākā vieta Rīgā, kur vērot gājputnu aizlidošanu, ir Daugavas grīva un Mangaļsalas mols, stāsta ornitologs Kārlis Millers, kurš putnus pēta jau kopš bērnības, bet desmit gadus ar šo nodarbi pelna maizi.

Pavisam drīz sāksies masveida gājputnu aizlidošana, kuras kulminācija būs oktobra sākumā. Neliela putnu rudens migrācija sākas jau jūlijā, taču tuvākajās divās nedēļās tā krietni pieņemsies spēkā.


Latvijas Putnu fonda valdes loceklis Kārlis Millers:

Šeit būs vērojamas putnu pamatsugas – žubīte, lielā zīlīte, kas veido tūkstošiem migrējošo putnu pamatmasu. Līdzi šai pamatsugai virzās līdzi arī citas sugas, kas ir retāk un mazāk sastopamas.

Šajā gadā Latvijas teritorijā putnu pētnieki nav novērojuši nevienu jaunu sugu, bet Liepājas pusē ir noķerts Eiropas retākais dziedātājputns grīšļu ķauķis, kura populāciju ornitoloģi cer atjaunot Latvijā.

Latvijas Putnu fonda valdes loceklis Kārlis Millers:
Nekādu lielu izmaiņu nav atšķirībā no iepriekšējiem gadiem un jāsaka tā – visi putni lido pēc saviem grafikiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas