Onkoloģiskajiem pacientiem pieejama pasaulē jaunākā staru terapijas plānošanas sistēma

0 komentāri
Onkoloģiskajiem pacientiem pieejama pasaulē jaunākā staru terapijas plānošanas sistēma
FOTO: LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikā (TRMFK) ir uzstādīta jaunākā staru terapijas plānošanas sistēma, kāda pašlaik pieejama pasaulē.

Pašlaik Latvijā pacientu ārstēšanā tiek izmantota pati jaunākā staru terapijas plānošanas sistēma, kas ļauj pamatoti Terapeitiskās radioloģijas un fizikas klīniku Latvijas Onkoloģijas centrā pielīdzināt pasaules vadošajām staru terapijas klīnikām onkoloģisko pacientu ārstēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Visiem pacientiem, kuriem nozīmēta staru terapija kā onkoloģisko saslimšanu ārstēšanas metode, speciālā plānošanas sistēmā tiek izstrādāts individuālais staru terapijas plāns. Tajā tiek kalkulēts dozu sadalījums pacienta ķermenī, vadoties pēc ārsta nozīmētās staru terapijas devas. Tā darbojas, balstoties uz uzlaboto Triple-A algoritmu, kā arī Acuros XB (Monte Carlo) algoritmu, kas pacientiem nozīmē vairākus būtiskus uzlabojumus, no kuriem svarīgākais ir augstāka plānošanas sistēmas aprēķinu precizitāte – precīzāku nepieciešamās devas aprēķinu un pievadi pacientam. Līdz ar to palielinās pacienta drošība, jo tiek saudzēti veselie audi un samazinātas komplikācijas,” norāda klīnikas vadītājs Arturs Šorubalko.

Jaunā programmatūra ir uzstādīta visiem pieciem pacientu ārstēšanā izmantotajiem lineārajiem paātrinātājiem Latvijas Onkoloģijas centrā.

Līdz ar sistēmas nomaiņu ir uzstādītas arī jaunas darba stacijas ārstiem-onkologiem, medicīnas fiziķiem, kā arī veikti sistēmas uzlabojumi staru terapijas kabinetos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas