Oficiāli: šodien Reirs Latvijas vārdā parakstīs pretrunīgi vērtēto Stambulas konvenciju

0 komentāri

Asas debates sabiedrībā un politiskajās aprindās izsaukušo Stambulas konvenciju šodien Sofijā parakstīs labklājības ministrs Jānis Reirs.

Pēc tam, kad starptautiskais līgums būs parakstīts, to būs nepieciešams arī ratificēt Saeimā. Labklājības ministrija norāda, ka līdz ar dokumenta parakstīšanu valsts apliecinās, ka tā atturēsies no tādu darbību veikšanas, kas ir pretrunā starptautiskajam līgumam, un Latvija spers būtisku soli pretī vardarbības izskaušanai ģimenēs.

Jau vēstīts, ka pret šā starptautiskā līguma parakstīšanu iestājās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kurš norādīja, ka konvencija ievieš jaunu definīciju ”sociālo dzimumu”, kas esot pretrunā Satversmei. Tikmēr vairākas nevalstiskās organizācijas solīja prasīt ministra demisiju, norādot, ka šī ir pirmā konvencija pret vardarbību, kurā īpaši akcentēta vardarbība ģimenē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas