Noslēpumainā Rūjas upe Ziemeļvidzemē; dabas draugi dodas meklēt, kur tā sākas

0 komentāri

Aizvadīta siltākā šā gada diena, ko ļoti daudzi cilvēki steidza pavadīt dabā. Aktīvās atpūtas cienītāji Ziemeļvidzemē šodien devās ekspedīcijā gar Rūjas upi, meklējot tās sākumu Igaunijā. Plānoto 4 stundu vietā pārgājiens izrādījās krietni  ilgāks, jo upes krasti izrādījās ļoti aizauguši. Tempu palēnināja arī dziļā sniega sega, kas joprojām klāj Vidzemi.  

Otro Lieldienu agrā rītā pārgājienam pulcējušies vairāk nekā 20 cilvēku. Viņu mērķis ir 13 km attālais Ruhijerva ezera Igaunijā. Pārgājiena dalībnieki lielākoties ir dabas draugi un aktīvās atpūtas entuziasti. Atbraukuši arī skolēni. Jau pulcēšanās vietā – Lodes pagasta estrādē – nojaušams, ka maršruts nebūs viegli izejams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Ekspedīcija gar Rūju ir viens no Starptautiskās ūdens dienas pasākumiem. Šogad to devīze ir: Ūdens un darbs. Laura ūdens dienu svin kopš 1993. gada. Latvijā tā notiek 20. reizi. Šis ir noslēdzošais pasākums, kurā meklēsim Rūjas izteku, viņa stāsta.

Pirmais pārgājiens norisinājās 20. martā, kad Jercēnu pagastā tika meklēta Strenčupītes izteka, pie kuras tika sagaidīts Lielās dienas saullēkts, savukārt otrais pārgājiens notika sestdien kura laikā tika iepazīta Sedas upe. Pirmdienas pārgājiens uz  Ruhijerva ezeru bija vissarežģītākais.

Sākotnēji bija plānots, ka tas ilgs aptuveni četras stundas, tomēr upes krasti izrādījās daudz grūtāk izejami. Ziemeļvidzemē mežos un pļavās joprojām ir dziļš sniegs, vietām upei piegulošās teritorijas – applūdušas. Tāpat krasts ir aizaudzis un brikšņains, ar daudziem grāvjiem un bebru dambjiem.

Lai gan visi pārgājiena dalībnieki bija parūpējušies par atbilstošu apģērbu un apaviem, daži tomēr pamanījās saslapināt kājas. Ceļā sastaptās grūtības gājiena dalībnieku labo noskaņojumu nesabojāja. Ik pa brīdim tie atvilka elpu un iestiprinājās.

TV3 Ziņas pārgājiena dalībniekus atkal sastapa Igaunijā pie  Ruhijerva dzirnavām, kas atrodas pusstundas gājiena attālumā līdz galamērķim. Rūjas garums ir 77 kilometri, no kuriem Igaunijā tā stiepjas vien 5 kilometru garumā. Latvijā tā ietek Burtnieka ezerā.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas