Noskaidrots gada vārds – “atkraste”; nevārds – “uzstādījums”

2 komentāri

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Latviešu valodas attīstības kopa paziņojusi uzvarētājus nominācijās Gada vārds, Gada nevārds, kā arī Spārnotais teiciens!

Par gada vārdu izvēlēts vārds “atkraste”, ko iesaka lietot vārda “ofšors” vietā, bet gada nevārda titulu ieguvis plaši izmantotais “uzstādījums”.

Savukārt par Spārnoto teicienu 2015 ir kļuvusi “salauztā slotaskāta krimināllieta”.

Par gada vārdu izvēlas kādu trāpīgu pēc latviešu valodas likumībām darinātu vārdu, un uz titulu šoreiz pretendēja arī, piemēram, “dzejniekpāris”, “nelegālais imigrants”, “Kremļa troļļi” un “hibrīdkarš”.

Savukārt gada nevārda jeb nejēdzīgi darināta vai nevajadzīgi aizgūta vārda titulam tika nominēts arī, piemēram, “nerīdzinieks”, “pa lielam”, “piesekot”. Pretendentu vidū bija arī “tikumības grozījumi” un “zelta retvīters”.

Savukārt gada spārnotais teiciens tiks izvēlēts no aptuveni simts pretendentiem. Nominācijās bija iekļuvis, piemēram, bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikums par braukšanu uz Maskavu 9. maijā: “Man tas lēmums ir bijis visu mūžu iekšā.”

Bez uzmanības nebija palicis arī jaunievēlētā prezidenta Raimonda Vējoņa pirmajā uzrunā bilstais, ka “laikam no sākuma jāierauj”.

Tāpat otro elpu ieguvis Saeimas spīkeres Ināras Mūrnieces izteiktais aicinājums deputātiem turpināt svinības “sarkanajā glāzē”.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Nesaprotu ne ofšoru, ne atkrasti.

  25.01.2016 15:34

 • Jānis
  0

  Jānis

  Vējoņa "jāierauj" gan vajadzēja būt spārnotajam teicienam, nevis tai uzpūstai lietai par karogu.

  25.01.2016 13:56

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas