Noskaidroti labākie Latvijas skolu jaunatnes kori

0 komentāri

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos trešdien noskaidroti labākie kori, informē svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Lielvārdes Mūzikas skolas 5.-9. klašu koris “Lielvārde” diriģentes Baibas Kleperes vadībā saņēma augstāko novērtējumu 5.-9. klašu koru A grupā, savukārt 5.-9. klašu koru B grupā augstāko vērtējumu saņēma Jelgavas novada apvienotais koris “Asni” diriģentes Anitas Lieknas vadībā.

Zēnu koru A grupā augstāko novērtējumu saņēma Dobeles Mūzikas skolas zēnu koris diriģentes Karīnas Zandersones vadībā, zēnu koru B grupā – Rīgas 49. vidusskolas zēnu koris diriģenšu Margaritas Dudčakas un Ilonas Veldres vadībā.

Apvienoto 5.-12. klašu vidusskolas meiteņu koru A grupā augstāko novērtējumu saņēma Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo”, kura diriģentes ir Līga Celma-Kursiete, Liena Celma, Arta Jurgenovska. Apvienoto 5.-12. klašu vidusskolas meiteņu koru B grupā augstākā balva tika Rīgas Kultūru vidusskolas meiteņu korim diriģenta Rūdolfa Krēsliņa vadībā.

Jaukto koru A grupā tika apbalvots Rīgas 6. vidusskolas jauktais koris diriģenta Ārija Šķepasta vadībā, bet jaukto koru B grupā – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris “Frekvence” diriģenta Kaspara Vēvera vadībā.

Labākie Latvijas kori tika noskaidroti finālkonkursā, kurā visās kategorijās piedalījās 73 kori. Koru sniegumu vērtēja trīs žūrijas komisijas. Jauktos korus vērtēja žūrijas priekšsēdētājs Māris Sirmais un žūrijas locekļi Ēriks Ešenvalds, Lauris Goss, Jānis Liepiņš un Ilze Arne. Savukārt 5.-9. klašu korus un apvienotos 5.-12. klašu vidusskolas meiteņu korus vērtēja žūrija, kurā darbojās žūrijas priekšsēdētājs Arvīds Platpers un žūrijas locekļi Kaspars Ādamsons, Andris Sējāns, Irēna Nelsone, Andris Veismanis. Zēnu korus vērtēja žūrijas priekšsēdētājs Jānis Erenštreits un žūrijas locekļi Jānis Ozols, Jānis Baltiņš, Ansis Sauka un Selga Mence.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā piedalās 37 890 dalībnieku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas