Noderīga informācija, ja dodies ārpus valsts. Kā rīkoties, ja pieaug terorisma draudi?

1 komentārs

No terora draudiem neviens nav pasargāts, tāpēc Drošības policija pirmo reizi sagatavojusi rekomendācijas iedzīvotājiem par to, kā rīkoties terorakta gadījumā. Amatpersonas gan akcentē, – tas nenozīmē, ka Latvijā draudu līmenis paaugstinājies. Tas aizvien pie mums ir zems, taču, pēc Drošības policijas domām, šī informācija var noderēt, apmeklējot ārvalstis.

“Arī pašlaik, kad Latvijā ir zems terorisma draudu līmenis, ir jāpievērš uzmanība aizdomīgām darbībām, atstātām somām un saiņiem, bet, jo augstāks kļūst terora draudu līmenis, jo iedzīvotājiem jākļūst modrākiem,” stāsta Līga Pētersone, Drošības policijas pārstāve.

Latvijā terorisma draudu līmeņi apzīmēti ar krāsu kodiem. Zilais kods nozīmē zemu līmeni, dzeltens – paaugstinātu, oranžs – augstu, bet sarkans – īpaši augstu. Pašlaik mūsu valstī draudu līmenis ir zems.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Ar katru līmeni ieteikumi kļūst detalizētāki. Piemēram, augsta draudu līmeņa gadījumā jāizvairās no cilvēku pilnām vietām, jānēsā līdzi personu apliecinoši dokumenti. Savukārt, iestājoties īpaši augstam terorisma draudu līmenim, ieteicams neatstāt mājas, bet, ja tas tomēr jādara, jāņem līdzi uzlādēts mobilais tālrunis un par savām gaitām jāinformē tuvinieki.

Kopumā jābūt vērīgiem, jāpamet apdraudējuma vieta iespējami ātrāk, ja nav iespējas aizbēgt, jānoslēpjas, kā arī jāpalīdz citiem.

Pēdējo mēnešu notikumi liecina, ka terorisma draudu līmenis Eiropā ir būtiski pieaudzis. Drošības policija mierina, ka ieteikumu publicēšana nenozīmē, ka draudi mūsu valstī palielinās.

“Šī diskusija kļūst aktuāla Eiropā, un tā kā iedzīvotāji ceļo uz citām valstīm, tad vienkārši ir ieteicams iepazīties ar šīm rekomendācijām,” norāda Drošības policijas pārstāve.

Ar rekomendācijām var iepazīties Drošības policijas mājaslapā.

Drošības policijas rekomendācijas nav vienīgais materiāls, kas skaidro, kā rīkoties ārkārtas gadījumā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) janvārī plāno valsts un pašvaldību iestādēs nogādāt bukletus un plakātus ar informāciju par rīcību terora draudu gadījumā.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • M.
    0

    M.

    Tie 4-ri apjautātie cilvēki rada tādu sajūtu,ka viņi zina kā rikoties,pie tam,stāsta ar pacilātu smaidu!SVIESTS.Ja tas notiktu(nedod Dievs),realitātē viņi pat nezinātu nosaukt savu vārdu un kur nu vēl kaut ko darīt-glābt,skriet,u.t.t.NETICU.

    13.12.2015 22:57

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas