No vienas vietējo ābolu kastes var iegūt 200 pudeles vīna

0 komentāri

No vienas Latvijā izaudzēto vietējo ābolu kastes iespējams iegūt līdz 200 pudelēm vīna. Tas ir viens no veidiem, kur nonāk un kā tiek pārstrādāti Latvijā audzētie āboli.

Komercdārzos šogad izaudzēto ābolu raža esot līdzīga pērnā gada apjomiem, bet mazdārziņos Latvijas Augļkopju asociācija novērojusi citu ainu. Proti, šogad piemājas dārzos raža ir mazāka. Latvijas Valsts augļkopības institūta pētnieki ik gadu apseko aptuveni 40 komercdārzus visā valsts teritorijā, un šogad secinājuši, ka lielākā problēma ir augļu kvalitāte.

Kopumā Latvijā augļkopji šobrīd lielākoties orientējas uz deserta ābolu ražošanu – valstī ir aptuveni 100 – 150 augļkopju, kas ābolus audzē veikaliem, kā arī programmai ”Skolas auglis”. Tāpat esot bijuši mēģinājumi Latvijas deserta ābolus eksportēt, taču tie cietuši neveiksmi.

Jānis Zilvers, Latvijas Augļkopju asociācija:

Teju visus 100% deserta ābolu apēdam uz vietas, Latvijā. Atkarībā no tā, kāda ir raža, ābolu vidēji pietiek līdz marta vidum vai aprīļa sākumam. Atsevišķi audzētāji pamanās deserta ābolus iztirgot līdz janvāra vai februāra beigām.

Patlaban Latvijā dažādu veikalu ķēdēs un lielveikalos pašmāju āboli aizņem aptuveni trešdaļu.

Jānis Zilvers, Latvijas Augļkopju asociācija:

Tas, protams, ir krietni vairāk nekā bija pirms desmit gadiem, kad lielveikalos un veikalu tīklos, teju vispār nebija vietējo ābolu.

Pamazām attīstās arī vīna un sidra ražošana mazajās darītavās – spēlētāju šajā lauciņā vēl esot maz un atšķirīga ir saražotās produkcijas kvalitāte. Patlaban vīni un sidri tiek ražoti pārsvarā Latvijas tirgum. Eksperti prognozē, ka pagaidām vēl pāragri runāt par Latvijas sidru un vīnu eksportu, jo daudziem ražotājiem vēl ir jāslīpē kvalitāte, lai garšas ziņā piedāvātu patiešām augstvērtīgu dzērienu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas