No rītdienas internetā publiskos alimentu nemaksātāju vārdus un uzvārdus

11 komentāri
No rītdienas internetā publiskos alimentu nemaksātāju vārdus un uzvārdus
FOTO: LETA

Otrdien, 16. jūnijā, valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādātos noteikumu projektus, kas noteic priekšnosacījumus un kārtību, kādā ziņas par parādniekiem tiks publiskotas un dzēstas, lai, sākot ar 2015. gada 1. jūliju, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija (UGFA) varētu uzsākt parādnieku ziņu publiskošanu.

2014. gada 29. novembrī stājās spēkā grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kuru mērķis ir sekmēt bērna tiesību aizsardzību, kā arī veicināt vecāku pienākumu pildīšanu – uzturlīdzekļu maksāšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunā kārtība paredz, ka turpmāk UGFA mājaslapā vienotā sarakstā publiskos ziņas par parādniekiem, norādot uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdu, uzvārdu, personas koda otro daļu un dzimšanas gadu.

Ziņas par uzturlīdzekļu parādniekiem tiks publiskotas šādos gadījumos:

 • iesniedzējs tam piekritis, un UGFA administrācija nav saņēmusi no valsts vai pašvaldību iestādēm informāciju, ka ziņu publiskošana kaitētu bērna interesēm;
 • parādnieks nav persona ar invaliditāti;
 • parādnieks nav persona, kas pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk kā sešus mēnešus gadījumos, kad darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā gadījumos, kad darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.

Noteikumu projekts nosaka arī kārtību un priekšnoteikumus parādnieku datu dzēšanai, un tie ir šādi:

 • no valsts vai pašvaldību iestādēm ir saņemta informācija, ka ziņu publicēšana kaitē bērna interesēm;
 • iesniedzējs atsaucis piekrišanu ziņu publiskošanai;
 • parādnieks kļuvis par personu ar invaliditāti;
 • parādnieks iesniedzis dokumentus, kas apliecina, ka pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk kā sešus mēnešus gadījumos, kad darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā gadījumos, kad darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem;
 • tiesu izpildītājs informējis, ka parādnieks sācis veikt uzturlīdzekļu maksājumus;
 • iestājies vismaz viens no Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā minētajiem apstākļiem, kas ir par pamatu uzturlīdzekļu izmaksas pārtraukšanai (piemēram, bērns, par kuru veic uzturlīdzekļu izmaksas no Uzturlīdzekļu garantiju fonda, sasniedzis pilngadību; iesniedzējam pārtrauktas vai atņemtas aizgādības tiesības; iesniedzējs faktiski neaprūpē bērnu; iesniedzējs vai bērns izbrauc no Latvijas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs vai šīm personām nav deklarētas dzīvesvietas Latvijā u.c. apstākļi).

UGFA dzēsīs datus trīs darba dienu laikā, no brīža kad saņemta informācija par pamatojumu ziņu dzēšanai.

Kopējais izmaksāto uzturlīdzekļu apmērs no Uzturlīdzekļu garantiju fonda laikā no 2004. gada 1. augusta līdz 2015. gada 31. martam ir gandrīz 130 miljoni eiro, savukārt naudas līdzekļu apmērs, ko ir bijis iespējams atgūt regresa kārtībā, par šo pašu periodu ir vairāk nekā astoņas reizes mazāks, proti, tikai 15 miljoni eiro.

11 komentāri

TOP komentāri

 • Būu
  +19

  Būu

  Nākamos varētu publicēt saimes pārstāvjus kas valstij naudu zog un glauni dzīvo uz smagi strādājošiem latviešu pilsoņu rēķina.

  30.06.2015 23:10

 • Migre
  +8

  Migre

  Ziņu korespondents 1. jūlija TV3 ziņu sižetā uzdeva izcili stulbu jautājumu:
  - kādus paskaidrojumus, kāpēc šāda situācija izveidojusies, ir sniedzis 9 bērnu tēvs, lielākā parāda 20 000 eur uzturlīdzekļu parādnieks?
  Uz ko no Tieslietu ministrijas darbinieku puses izskanēja izcili stulba atbilde:
  - šādus paskaidrojumus viņš nav sniedzis..

  Varētu padomāt, ka vispār kādam tas papucis ir interesējis un kāds ko tādu tam jautājis, un vai tas bēdu brālis, daudzbērnu tēvs, ir Latvijas ministru prezidents, kuram būtu jāuzņemas atbildība par labklājības līmeni valstī, to, kāpēc pabalstu sistēma daudzbērnu ģimenēm acīmredzot nekādā veidā nav nostrādājusi viņa labā

  Tad kāpēc neviens no tiem ziņu dienesta jefiņiem neuzdeva jautājumu, kur bija valsts, ka nelikās ne zinis par šo uzturlīdzekļu parādnieku sadzīves problēmām un kā tās katrā konkrētajā situācijā varētu risināt? Vai fanoja par "Ļatvijas Nokia" jeb Dombrovska k-ga uzvaras gājieniem ekonomikā? Vai tie uzturlīdzekļu parādnieki ir kādi citplanētieši, ar kuriem saziņa nav iespējama, tikai prasību nosūtīšana vienā virzienā? Manuprāt, civilizētā valstī pie pirmajām pazīmēm, ja kādam šāda situācija veidojas, ka viņš nevar nosegt savas finansiālās saistības attiecībā uz bērniem, momentāni vajadzētu reaģēt sociālajam dienestam ar krīzes psihologu priekšgalā, kas tad arī uzņemtos šefību par tiem, kas nevar (un nevis negrib) vai kam nesanāk.

  Bet valstij ar tiem tirliņiem no UGF ir izdevīgi šie uzturlīdzekļu parādnieki - kā nekā procents atlec gan valstij, gan tiesu izpildītājiem pēc parādu piedzīšanas (kopsumā apmēram par katru 1 eiro, izmaksātu bērnam no valsts kabatas, to vecāks pēc tam spiests atmaksāt 1,50 eur). Un bābām darbs UGF kantorī nodrošināts pat pirkstu nepakustinot situācijas uzlabošanai, un vēl var paspēt apmierināt savas slēptās atriebības kāri pret pretējo dzimumu, ko citādi nespētu un bez darba sēdētu, par citām perversijām to tikumībā nemaz nerunājot

  02.07.2015 00:37

 • Būu
  +4

  Būu

  Valsts vīri, varbūt domā ka nemaksātāji nokaunēsies un sāks maksāt :D

  01.07.2015 00:13

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Vai zināji? Ultravioletie stari – tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Vai zināji? Ultravioletie stari - tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Tuvojoties vasarai, aizvien biežāk uzturamies ārpus telpām un lutinām sevi ar saules gaismu un siltumu. Saule sniedz mums enerģiju, palīdz organismam ražot pietiekami daudz D vitamīna un stiprina imūnsistēmu, taču ir ļoti svarīgi izprast arī saules staru negatīvos efektus, pievērst uzmanību mūsu ādas veselībai un sauļoties atbildīgi.

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas